[0.5] Alter ego

Màu nền
Font chữ
Font size
Chiều cao dòng

W mojej OC-klopedii oraz innych opowiadaniach i oneshotach są postacie, które nazywam dla uproszczenia ego lub alter ego. Czym one tak właściwie jednak są?

Według Wikipedii, naszej ulubienicy:

"Alter ego (łac. alter ego - 'drugi ja') – 1. osoba pokrewna duchowo, zaufana, bliski przyjaciel, powiernik, również postać literacka, filmowa, która jest utożsamiana z autorem dzieła; 2. także druga osobowość wewnątrz tej samej osoby, druga tożsamość, druga część rozdwojonej jaźni"

Cóż, mam postacie które mają jakby dwie tożsamości, a czasem nawet i osobowości, ale ja nie o tym. Pierwsza definicja też nie do końca pasuje do tego co przedstawiam, mimo że jest ona bliższa tej rzeczywistości. Stąd moja własna definicja, która częściowo łączy się z definicją sobowtóra/doppelgangera.

Oto ona:

Alter ego to nazwa nadawana postaci lub postaciom o identycznym wyglądzie co inna. Cechy te obejmują wzrost, budowę fizyczną i rysy twarzy - te 3 elementy muszą być identyczne, by móc uznać daną postać za czyjeś alter ego. Pozostałe elementy, takie jak kolor włosów, oczu i skóry, styl ubioru, znamiona a nawet osobowość czy rasa mogą się już różnić.

Alter ego mogą istnieć w odrębnych światach, a czasem nawet i uniwersach. Z jakiegoś powodu jednak zaobserwowano dość ciekawe zjawisko, przez które alter ego w jakiś tajemniczy sposób "przyciągają się", by spotkać się ze sobą. Ta niewidzialna więź jest bardzo silna i może oddziaływać na inne alter ego, nawet jeśli jedno z nich przestanie już żyć (przykłady takich oddziaływań to na przykład przeczucia, sny, wizje czy fantomowe bóle).

Nie jest w 100 % pewne ile alter ego posiada średnio jedna osoba. Wiadomo jednak że są to minimum trzy, a maksymalna liczba może sięgać nawet setki. Co więcej, niemal zawsze co najmniej jedno z nich jest demonem cyfrowym, o ile główne alter ego miało jakikolwiek kontakt z technologią cyfrową i o ile jej rasa nie zabrania tego w jakikolwiek inny sposób.

Bạn đang đọc truyện trên: Truyen2U.Pro