11. Zvláštnostiam sa nevyhnem

Màu nền
Font chữ
Font size
Chiều cao dòng

,,Podaj mi teda tú učebnicu Obrany," povedal Chin.
,,Uhm," odpovedala som ďalej si podopierajúc hlavu rukou.
,,Ja čakám," ozval sa znovu Chin.
,,Uhm," odvetila som ani sa naňho nepozrúc.
,,Lisa! Zem volá Lisu! Preber sa!" zamával mi rukou pred tvárou.
,,Uhm," zavrela som oči a ďalej rozmýšľala. Zrazu ma niekto posotil. Keďže som to nečakala padla som na zem s vyplašeným výkrikom až sa obzrelo tých pár študentov čo boli v klubovni.
,,Prečo si to urobil?" zdvihla som sa zo zeme, vzala som jeho učebnicu Obrany a tresla som ňou slabo China po hlave.
,,Nechcelo sa ti vstávať," pokrčil plecami a vzal mi z rúk učebnicu.
,,Čože?" zmätene som si sadla.
,,Hovorím na teba už niekoľko minút a tvoja odpoveď ja stále iba uhm. Čo ťa trápi?" spýtal sa. Chystala som sa odpovedať, keď si k nám prisadla Cho.

,,Hádajte, čo sa stalo?" povedala.
,,Čo?" spýtal sa jej Chin.
,,Nepovedala som, že máte hádať?" usmiala sa Cho a Chin prevrátil oči.
,,Získali sme sto bodov? Oživili pani Norrisovú? Dumbledore vyhlásil týždeň voľna?" začal hádať Chin.
,,Nie. Colin Creevey skamenel," povedala a Chin vytreštil oči.
,,Čože?" zvolali sme naraz a to už počúvali aj ostatní v klubovni.
,,Ako sa to stalo?" zaujímalo nejakého chlapca zo šiesteho ročníka.
,,Našli ho v noci už nehybného a skameneného," vysvetľovala Cho.
,,Určite za to nemôžu krčorohé chrapogoty, tie by to neurobili," povedala Luna Lovegoodová a všetky tváre v klubovni sa k nej otočili. Niektorí si ešte nezvykli na Lunine čudné reči a tak sa jej začali na tie chrapogoty vypytovať. Tým pádom sme znovu ostali sami.

,,Lisa?" ozval sa napokon Chin. ,,Čo sa to s tebou teda deje?"
,,Zistila som, že... No, som potomok Brunhildy Bystrohlavovej," povedala som a keď Chin otvoril ústa, rýchlo som dodala: ,,Nie, nekrič prosím ťa."
,,Kto ti to povedal?"
,,Helena, " odvetila som a následne som mu zopakovala slová ducha z bystrohlavskej veže.
,,Myslíš, že to neklamala? Že si to iba... Nevymyslela?" spýtal sa keď som skončila. Chystala som sa mu idpovedať, keď sa zo steny za ním zrazu vynorila Helena.
,,Keď raz niečo poviem, myslím to vážne," povedala, načo sa Chin prudko zvrtol.
,,Vidíš, je to pravda," usmiala som sa keď Helena zase zmizla.

Hello! Lisa konečne všetko povedala Chinovi, dúfam, že sa vám páčila aj táto kapitola :)

Sophie

Bạn đang đọc truyện trên: Truyen2U.Pro