10. Vysvetlenie

Màu nền
Font chữ
Font size
Chiều cao dòng

Nastúpila som do štvrtého ročníka. Letné prázdniny som si neuveriteľne užila. Keď sa končili, moji traja bratia dostali super nápad ako k nám priviesť Harryho. Pani Weasleyová z toho nebola veľmi nadšená. No aj tak sme všetci v zdraví zase dorazili na Rokfort bez väčších problémov. Teda, aspoň všetci okrem Rona a Harryho. Ich dobrodružstvo so Zúrivou vŕbou asi poznáte.

Štvrtý ročník sa začal sľubne. Učenie ma ako inak bavilo, popoludnia som trávila v klubovni s Chinom alebo vonku s Joyce. Niekedy som sa zastavila na kus reči so Sivou dámou.
Aj jedného dňa sa tak stalo.

Bolo krátko pred večerou a ja som na ňu narazila neďaleko Bystrohlavskej veže.

,,Ahoj, Helena," usmiala som sa na ňu.
,,Zdravím, Lisa. Tie hnedé vlasy ti pristanú," usmiala sa aj ona a vtedy ma niečo trklo. Helena bola jediná osoba, ktorá sa nečudovala mojim hnedým vlasom a modrým očiam. Možno to bolo tým, že mŕtvych máločo prekvapí, ale aj tak mi to nedalo pokoja.

,,Teba neudivuje že mám inej farby vlasy a oči?"
,,Nie, konečne sa to stalo," usmiala sa tajomne a ja som bola ešte viac zmätená ako predtým.
,,Čo sa konečne stalo?"
,,Nuž, keď tvojich rodičov zabili smrťožrúti, tvoja teta ťa začarovala aby ti nikto neublížil. Vyzerala si úplne inak, mala si hnedé vlasy a modré oči ako teraz," vysvetľovala Helena.
,,Čože? Prečo to urobila?" pýtala som sa.
,,Pretože si potomok Brunhildy Bystrohlavovej," pokojne povedala Helena a ja som vytreštila oči. No postupne to začalo dávať zmysel.
,,Takže preto sa nedali moje vlasy a oči odfarbiť... Ony to tiž neboli nafarbené!" začínalo mi to dochádzať. Helena prikývla.
,,Preto triediaci klobúk vedel, že prídem ešte raz," hovorila som ďalej a Helena znovu prikývla. ,,Vážne to nebol iba žart?" spýtala som sa poslednú otázku a Helena tentoraz zavrtela hlavou.
,,Pre Merlinov špicatý klobúk, ja asi umriem," hlesla som a Helena sa iba zasmiala.

Hi! Lisa je potomok Brunhildy Bystrohlavovej. Teraz názov príbehu dáva ešte väčší zmysel. Čo si o tom myslíte?

Sophie

Bạn đang đọc truyện trên: Truyen2U.Pro