9. Vianoce

Màu nền
Font chữ
Font size
Chiều cao dòng

A boli Vianoce. Sviatky, ktoré som neskutočne milovala. Kto by sa aj netešil na všetky tie darčeky, kopy dobrého jedla pani Weasleyovej a všetko okolo toho. Tento rok som však zostávala na Rokforte, pretože pán a pani Weasleyovci tento rok išli za Charliem do Rumunska.

,,Veselé Vianoce!" s úsmevom som zavolala na China v klubovni.
,,Aj tebe. Vidno, že Vianoce zbožňuješ tak ako si vravela," usmial sa a spoločne sme sa pobrali do Veľkej siene.

,,Veselé Vianoce, Joycee!" zavolala som na Joyce a ponáhľala som sa ju objať.
,,Veselé Vianoce, Lisa," zasmiala sa a objala ma.

Po raňajkách sme sa s Chinom vrátili do klubovne. Pohldne som sa usadila na pohovke a začala som si čítať jednu z nových kníh, ktoré som dostala na Vianoce vo weasleyovskom pulóvri, ktorý som tiež dostala na Vianoce ako každý rok od pani Weasleyovej.

Po štedrovečernej oslave som vyšla vonku kde som stretla Joyce a mojich nevlastných súrodencov s Harrym. Samozrejme, nedopadlo to inak ako poriadnou guľovačkou.

Keď som sa celá premrznutá vrátila do hradu, stále som mala na tvári úsmev. Na jednej z chodieb som stretla Helenu a tak ako ostatným dnes som jej zaželala Veselé Vianoce.
,,Veselé Vianoce," usmiala sa a spokojne si ma premerala.

Konečne som dorazila do teplej klubovne. Chin sa čudoval, že ma to ešte neomrzelo. S Cho som si zahrala čarodejnícke šachy; raz som vyhrala ja, raz ona a tretíkrát bol pat, čiže remíza.

Nakoniec sme iba sedeli pred kozubom a jedli všetky dobroty, ktoré sme mali po ruke.

,,Milujem Vianoce," usmiala som sa berúc si ďalší koláč.
,,Našťastie už zajtra bude po nich a pre teba to prestane byť frázou ako keď bežne používame ,dobré ráno'."
,,Neboj, o rok ťa to čaká znova," smiala sa Cho a my s ňou.

Dnes to bol skutočne vydarený deň. A moja nálada bola ešte lepšia, keď sa mi v noci nesnívali žiadne nočné mory, ale samé pekné vianočné sny s obrovskými vianočnými stromčekmi, tancujúcim vianočným pečivom a množstvom darčekov.

Hello! Trošku menej záživná kapitola, ale snáď sa páčila aj tá. Vaše názory?

Sophie

Bạn đang đọc truyện trên: Truyen2U.Pro