8. Ďalšie prekvapenia

Màu nền
Font chữ
Font size
Chiều cao dòng

Zobudím sa na slnečné lúče na mojej tvári. Posadím sa a odhrniem si svoje tmavohnedé vlasy z tváre.
No tak to počkať! Tmavohnedé?! Odkedy mám tmavohnedé vlasy?!
Čo je zas toto za omyl? Prečo sa to deje práve mne?
Oči boli ešte ako-tak, ale vlasy?! Prečo moje blonďavé vlasy?!
Obliekla som sa a vlasy som si vyčesala do copu. Zišla som dolu do klubovne a snažila som sa tváriť akoby sa vôbec nič nedialo.

Zanedlho do klubovne prišiel aj Chin. Keď ma zbadal, vytreštil oči a tak som mu rýchlo naznačila aby nekričal.

,,Čo sa ti to stalo s vlasmi?" spýtal sa priškrtene.
,,Ja neviem," rozhodila som rukami. ,,Ráno som sa skrátka zobudila a boli hnedé. Vážne som si s nimi nič nerobila."
,,No teda dievča, okolo teba sa dejú samé čudné veci."
,,Mne to hovor," vzdychla som si. ,,Mne to hovor."

Po vyučovaní som zase zašla k madam Pomfreyovej, ale odišla som s rovnakým výsledkom ako naposledy. Neexistoval nijaký spôsob ako moje vlasy odfarbiť.

Na chodbe som k svojmu znechuteniu strela Joyce. Keď ma zbadala, prekvapene zdvihla obočie.
,,Čo sa ti stalo?" spýtala sa a akoby zabudla na našu nedávnu hádku.
,,Čo ja viem? Ráno som sa zobudila a boli hnedé," pokrčila som plecami. Pomaly som sa s tými zvláštnosťami zmierovala.
,,Si v Bystrohlave," poznamenala Joyce. ,,To kvôli mne?"
,,Nejako sa to v ten deň zomlelo a tu je výsledok. Naša hádka bola asi iba spúšťač nasledujúcich udalostí," usmiala som sa a Joyce mi úsmev opätovala. Všetko sa medzi nami začalo dávať do poriadku.
,,Ako sa ti darí v novej fakulte?" spýtala sa Joyce.
,,Je to fajn. Bystrohlav mi sedí lepšie ako Chrabromil," usmiala som sa. Naozaj to bolo tak. Odkedy som bola v Bystrohlave, okolo seba som mala ľudí podobného typu ako som bola ja sama.
,,Ostaneme aj ďalej kamarátky?" spýtala sa neisto Joyce.
,,Samozrejme. Presťahovala som sa iba o niekoľko chodieb a miestností ďalej, nie na koniec sveta," zasmiala som sa a Joyce so mnou.
,,Mala by som ísť, mám ešte nejaké úlohy," lúčila som sa.
,,Dobre, idem aj ja. Inak, veľmi ma to mrzí," povedala ešte na odchode.
,,A čo také?" povedala som akoby som nevedela o čo sa jedná. Hádku som chcela vypustiť z hlavy a Joyce ma pochopila.
,,Zabudni na to," usmiala sa a každá sme vykročili do svojej klubovne.

Ahojky! Lisa a Joyce sa znovu skamarátili a Lisine vlasy zmenili odtieň. Ako sa vám to páči?

Sophie

Bạn đang đọc truyện trên: Truyen2U.Pro