2. Domov sladký domov

Màu nền
Font chữ
Font size
Chiều cao dòng

Zbytok prázdnin mi ubehol rýchlo a cesta vlakom ešte rýchlejšie. Rozprávala som sa s mojou jedinou kamarátkou - Joyce. Veď viete, čas letí, keď sa človek dobre baví.

Tento rok na Rokfort nastupoval už aj Ron. O rok bude na rade Ginny, môj najobľúbenejší nevlastný súrodenec. Billa a Charlieho som nevídala veľmi často. Rozprávať sa s Percym bolo väčšinou skôr utrpenie než potešenie a Fredovi s Georgeom som veľmi nedôverovala odkedy som si ako osemročná našla v posteli myši, ktoré len nedávno chytili v záhrade.
S Ronom som si veľmi nerozumela, nikdy sme nemali nič spoločné. Ginny bola fajn. Odjakživa som si želala mladšiu sestru, aj keď nevlastnú. Keďže sme boli jediné dievčatá v dome, ak nepočítame pani Weasleyovú, je celkom logické, že sme si najviac rozumeli, hoci bola odomňa mladšia o tri roky.

Rona triediaci klobúk zaradil do Chrabromilu, čo nebolo veľmi prekvapujúce. Všetci Weasleyovci boli v Chrabromile a ja tiež, hoci som bola Delingová a nie Weasleyová.

,,Ach, konečne sa to utrpenie skončilo," slastne si vzdychla Joyce, keď sa na stole zjavilo jedlo. Nikdy neprišla na chuť Dumbledorovým príhovorom a triedeniu. Ale musela som uznať, že sa mala na čo tešiť. Na Rokforte bolo jedlo rovnako skvelé ako to od pani Weasleyovej.

Akonáhle bola Joyce po jedle, na ktoré sa tešila hádam už od rána, zatúžila po posteli v dievčenských spálňach. Zoširoka zívala a unavene si podopierala hlavu rukou. Aj mne sa už chcelo spať. Percy nás napokon konečne odviedol do klubovní, samozrejme s jeho typickým nadutým výrazom. Vždy keď som ho takto videla, absolútne som chápala prečo si z neho Fred s Georgeom neustále uťahujú. Aj ja som sa niekedy ledva držala aby som odolala pokušeniu.

,,Dobrú noc," ozvalo sa našou spálňou a všetky sme si ľahli do postelí. Joyce okamžite spala. Ja som však, napriek tomu ako veľmi som bola unavená, zaspať nemohla. Ešte polhodinu som počúvala odfukovanie svojich spolubývajúcich, kým mi na oči sadol spánok. Bohužiaľ ani dnes som nezažila bezsennú noc ako by som si to bola priala.

Hello! Trošku menej záživná kapitola, ale okrajovo ste sa zoznámili s Lisinou kamarátkou Joyce a zase som vám priblížila Lisin vzťah k Weasleyovcom.
Aký máte na kapitolu názor?

Soph

Bạn đang đọc truyện trên: Truyen2U.Pro