102.-Už jsem dospělá!

Màu nền
Font chữ
Font size
Chiều cao dòng

Pohled Skyabelle

Opustila jsem pokoj, kde jsem bydlela společně s holkami a zamířila jsem do jídelny.

Otevřela jsem dveře i přesto, že jsem v hloubi duše věděla, že tam nesmím. Jakmile si mé přítomnosti ostatní všimli, házeli na mne nechápavě pohledy, což mě znervóňovalo.

,,Belle?" zeptala se mě s přivřenými víčky moje mamka a já se zhluboka nadechovala.

,,Chci do téhle společnosti vstoupit," prohlásila jsem a pokoušela jsem se, aby to znělo co nejpřesvědšeni.

,,Zlatíčko, tohle-"

,,Já už jsem dospělá, mami!" vykřikla jsem protestansky a zkoumala jsem pomocí pohledů, co si o tom myslí ostatní.

Nejvíce mě zaujal výraz mého táty, který byl užaslý a trochu překvapený. V místnosti bylo ticho a tak jsem se rozhodla pokračovat.

,,Já jsem viděla, jak Voldemort povstal a vzhledem k tomu, že jste odstřihli Harryho, tak si myslím, že tahle rád potřebuje vědět, o čem se svou smečku bavil," vypravila jsem ze sebe a moje mamka se postavila.

,,Já chápu, že chceš znát pravdu, ale-"

,,Taky chci bojovat!" znovu jsem jí skočila do řeči a ona zavřela oči.

,,Ještě jsi ani nedokončila školu, Belle," přesvědčovala mě o opaku Molly Weasleyová, ale já byla rozhodnuta.

,,Chcete vědět, jak Voldemort povstal? Já vám to řeknu, ale chci do tohohle patřit!" pokračovala jsem stále zvýšeným hlasem a James na mě mrkl. Jenže toho si všimla moje mamka a ihned to začala řešit.

,,Co to bylo, Jamesi?!" obořila se na něj a ten pokrčil rameny.

,,Nevím, o čem mluvíš," vymlouvat se táta, máma si opřela ruce o stůl a nahnula se k němu.

,,Ty to sakra moc dobře víš," procedila nenávistně mezi zuby. ,,Mrkl si na ní! Prober se ze světa jednorožců a dob, kdy ti bylo dvacet, Jamesi Fleamonte Pottere! Pán Zla se vrátil a my ti máme bojovat! A jestli nějakým způsobem ovlivňuješ mojí dceru-"

,,Naši dceru, podotýkám," opravil jí a mamka převrátila očima.

,,Můžete se přestat handrkovat jako manželé?" přerušil všechno tohle Snape, čímž si vysloužil vražedný pohled od Siriuse.

,,Nepleť se do toho, Srabusi!" sykl můj táta na svého nepřítele a ten se Snapeovsky ušklíbl.

,,Ty asi nějak nezvládáš roli otce, nebo ano?" vrátil mu to Snape se založenýma rukama na hrudi oblečené v hábitu.

,,Ty prosím drž-"

,,Oba dva držte pusy!" zaječela jsem, čímž jsem si vysloužila pozornost od všech, přesně jak jsem chtěla. ,,Pokládám vám jednoduchou otázku: Chcete vědět, co se tehdy stalo? Jestli ano, tam sem chci patřit."

,,Po kom umí tak vyjednávat?" utrousil Remus pobaveně.

,,Po mně," odpověděli oba moji rodiče ve stejnou dobu a pár členů se uchechtli.

,,Takže nechcete," usoudila jsem a na patě se jsem kráčela ke dveřím.

,,Zastav, holčičko," zaslechla jsem hlas Siriuse, který seděl v hlavě čele toho podlouhlého stolu.

,,Vyprošuji si, abys mi-"

,,Fajn, nebudu ti říkat holčičko, holčičko," skočil mi do řeči a já mu to oplatila vražedným pohledem.

,,Tak co?" zvedl se Sirius, opřel se o dlaně o stůl a tázavě se podíval na každého, kdo seděl u stolu. Teď už tam chyběl Albus Brumbál, naopak tam přibyla jedna hnědovlasá holka.

,,Já jsem pro," promluvil jako první Moody. ,,Má pravdu v tom, že už je dospělá a když s tím budou souhlasit Scarlett a J-"

,,Scarlett a nikdo," opravila ho mamka. ,,Jenom já za ní zodpovídám."

Poslala tátovi sladký pohled a ten loupl očima. ,,Taky tě mám rád."

,,To jsem ráda," oplatila mu to máma.

,,Já jsem taky pro, ale ať složí přísahu," prohlásil nějaký chlap, kterého jsem ani neznala.

,,Přece si nemyslíš, Aristo, že by moje dcera-"

,,Jestli je pravda, co se říká-"

,,Co se říká?" nechápala Scarlett, moje máma a já polkla.

,,Že je vnučka Ty-víš-koho," odpověděl jí ten chlap, kterého nazvala jménem Aristo.

Mezi členy se zašumělo a i mamka nevěděla, co říct. Chtěla jsem jí z téhle situace vysvobodit, tak jsem obětovala svojí páku.

,,Řeknu vám, co se tu noc stalo," přerušila jsem ten šum a všichni se zaposlouchali do toho, co jsem jim vyprávět. ,,Když jsem plnila ten úkol, už jsem byla nadosah toho poháru, ale dotkla jsem se nastejno s Harrym a Diggorym. Jenže ten pohár byl přenášedlo a my se objevili na hřbitově, kde byl pohřben Voldemortovo otec."

Moje mamka sklopila hlavu a já se snažila vymyslet, jestli jim řeknu pravdu o tom, kdo asi jsem.

,,Přišel tam Pettigrew," pohlédla jsem se na jeho bývalé přátelé tátu, Siriuse a Remuse. ,,A jakoby něco vařil. Prostě vyndal z hrobu jeho otce kost, potom si uřízl ruku, kterou tam též vhodil, a potom i moji a Harryho krev."

Snažila jsem se potlačit slzy, které vyvolávaly všechny ty vzpomínky a říkala jsem si neustále dokola: ,Buď silná, buď silná.'

,,A potom se to stalo. Vrátil se," klesla jsem na hlase a ta fialovláska dala ruku přes pusu. ,,Potom Harrymu povídal něco o jeho minulosti, o jeho matce, která se zamilovala do mudly a pravdě s ním ho měla. Jenže jeho otec ty dva opustil a jeho matka zemřela při porodu."

,,A to všechny dojímá," odsekl James, načež na něj mamka házela vražedný pohled.

,,Když skončil s Harrym, byla jsem na řadě já," pověděla jsem jim. ,,Pověděl mi o sestře mého dědečka.. a teď nemyslím May. Elladora Jamesová."

,,Takže je to pravda?" vložil se do toho Aristo, ale já to ignorovala.

,,Tvrdil mi, že Elladora Jamesová je moje pravá babička, že to není Isabelle Jamesová," snažila jsem držet slzy. ,,Neřekl mi, co se s ní stalo, ale... ale řekl mi, že on je můj děda."

V sále nastalo ticho. Nechtěla jsem, aby se k tomu někdo vyjádřil, ale tak trochu jsem věděla, co si ostatní myslí.

,,Vím, ale jedno," nabrala jsem dech. ,,Ella Jamesová pro něj musela být citlivé téma, protože když se na ni potom zeptal jeden smrtijed, Voldemort ho začala mučit."

,,Takže nevíš, co se s tou ženou stalo?" zajímalo Remuse a já pohodila hlavou.

,,Na tom hřbitově byl její hrob," poznamenala jsem a do toho se už vložil Sirius.

,,A co ti smrtijedi? Kdo všechno tam byl?" otázal se Sirius, ale ještě před tím než jsem stačila promluvit, předběhla mě mamka.

,,To by pro dnešek stačilo," rozhodla mamka a Sirius rozhodil rukama.

,,Ta holka už je dospělá, Scar, a přišla jsem sama," argumentoval Sirius a Scarlett se zatvářila jako vrah.

,,Nenuť mě litovat, že jsem se do tebe zamilovala," pověděla mu a Sirius znovu rozhazoval svými pažemi.

,,To sem teď netahej, lásko," řekl jí tiše a já přerušila jejich hádku.

,,Spousta jich chybělo," zase jsem si vysloužila pozornost. ,,Ale zase jich tam bylo hodně. Goyle, Crabbe, Nott, Malfoy, Avery, Pettigrew, Macnair, Avery a dál nevím.. jo, mluvil o tom, že tu nejvěrnější jsou v Azkabanu, Lestrangeovi."

,,To se dalo čekat," odsekl Sirius.

,,Ale proč to všechno říkaly před vámi?" nechápal Moody.

,,On si myslel, že Harryho tu noc zabije a já.." zasekla jsem se. ,,On si myslí, že ze mně bude smtijedka."

***

Tahle kapitola patří k mým nejoblíbenějším😂❤

A věnuji Kassandra_Pevensie💖 Budu moc ráda za každý názor 💖

☕Sharie

Bạn đang đọc truyện trên: Truyen2U.Pro