103.-Hodina Astronomie aneb James se zamiloval

Màu nền
Font chữ
Font size
Chiều cao dòng

Pohled Scarlett

,,Siriusi? Můžeš na chvilku?" zeptala jsem se svého přítele tlumeným a zvedla jsem se od stolu.

,,Je teď schůze, miláčku," pověděl mi a já nasupeně opustila jídelnu. Vyběhla jsem po schodech až na střechu a rozhlížela jsem se po obloze.

Už se stmívalo a já si povzdychla. Můj život byl prostě něco neuvěřitelného. V hlavě mi neustále běžela jedna a ta samá věta.

,Jsi dcera Voldemorta.'

Není to tak jednoduché, jak se může z prvu zdát. Nejhorší na tom bylo, že jsem měla dceru, na kterou si můj tatínek brousí zuby.

Pořád jsem nedokázala pochopit, proč mi moji rodiče lhali. Po tváři mi stékaly slzy a cítila jsem se tak sama.

,,Proč jste mi lhali?!" zaječela jsem do prazdné čtvrti, ale nikdo se neozval. Ani ta ozvěna. Utřela jsem si slzy a potichu jsem si zamumlala: ,,Uklidni se, Scarlett, tohle zvládneš."

,,Děje se něco?" ozval se za mnou známý hlas. Prudce jsem se otočila a trochu jsem ztratila rovnováhu. Ta osoba mě ovšem chytla ještě dřív, než by se mi povedlo spadnout.

,,Nechceš snad spáchat sebevraždu, že ne?" ujišťoval se a já se zachechtala.

,,To si vážně myslíš?" pozvedla jsem obočí a on si prohlédl moje hnědé oči, které teď ovšem byly zbarvené do červena od toho, jak jsem brečela.

Vytáhl z kapsy svůj kapesník a já si ho vzala. ,,Díky," pousmála jsem se na něj a on se usmál.

,,Naše dcera má taky ostrý jazyk, nemyslíš?" uchechtl se a já se zasmála.

,,Přiznávám se, že to bude asi po mně, Jamesi," kroužila jsem očima všude kolem a on mě objal.

,,Jsem rád, že jsi šťastná," šeptl mi do ucha a já si povzdychla.

,,Kéž by," zamumlala jsem si pro sebe, ale on to slyšel.

,,Copak ty nejseš se Siriusem šťastná?" nechápal můj úsudek a já nakrátko zavřela oči.

,,Se Siriusem ano," přisvědšila jsem. ,,Teda alespoň si to myslím. Tady jde o to ostatní. Přijde mi, že Belle ztrácím. Ona už má prostě svojí hlavu a očividně si za svými názory dost stojí."

,,Bojíš se, co lidi řeknou na to, že jsi jeho dcera?" odtušil James a já přikývla.

,,Vždyť jsi slyšel Arista," odfrkla jsem si. ,,Ten muž je prostě drbna, co mojí.. naší dceři nevěří."

,,Jenom na něj nezávisí," povzbuzoval mě a já se na něj usmála.

,,Jamesi?" vydechla jsem. ,,Můžu se tě na něco zeptat?"

,,Jasně, mluv," pokýval hlavou bez rozmyšlení a já zabořila oči k našim botám.

,,Cítíš ke mně ještě něco?" položila jsem mu otázku, za kterou bych si měla nafackovat.

,,Jakou odpověď chceš slyšet?" zajímalo ho a zase mi odpověděl na otázku otázkou. Staré dobré časy.

,,Chci, abysme byli přátelé," odpověděla jsem mu a on chápavě přikývl.

,,Vždycky ve mně bude část, která tě bude milovat, Scarlett Jamesová," oznámil mi. ,,Ale abych byl úplně upřímný, radši bych mě za kamarádku."

,,Za tu nejlepší," usmála jsem se na něj a on mi vřelý úsměv oplatil.

,,A navíc se teď do řádu vrátila Barbora Vanceová," cukaly se mu koutky a já se zasmála.

,,No nekecej, Jamesi Pottere," protáhla jsem. ,,Ty ses zakoukal do sestřičky Emillie Vanceové!"

,,Klidni hlas," okřikl mě pobaveně James a já se nemohla přestat smát.

,,Nemůžu uvěřit tomu, že ses zamiloval do tý hnědovlasý, havraspárský a evropský holky!" vykřikla jsem a on se zadíval na nebe plné hvězd.

,,Asi jsem na Havraspársky."

•••

,,Siriusi?" zavolala jsem na svého přítele, když jsme se s Jamesem vrátili z hodiny Astronomie.

,,Ano?" zaculil se a já si sedla na jeho stehno.

,,Já jdu uspat Mayu, takže předpokládám, že mě zastoupíš v kuchyni," sladce jsem se na něj usmála a okolo něj zrovna prošel Severus. Poklepal mu na rameno a škodolibě se ušklíbl.

,,Takhle to dopadá, že si pořídíš přítelkyni," rýpl si Severus a Sirius mu to prostě musel vrátit.

,,Takhle to dopadá, když tě nikdo nechce," medově zamrkal. ,,Jsi flustrovaný."

,,Ale očividně nejsi jediný, Blešáku, kdo se seznamuje," dál se šklebil při pohledu na Jamese a tu hnědovlasou holku. ,,Není na něj moc mladá? Kolik tý holce vlastně je?"

,,29," dal mu odpověď Sirius a Severus se k němu nahl.

,,Nejsi ty nějakej informovanej?" dráždil ho dál a Sirius se poškrábal za krkem.

,,Ty si s námi chceš dát trojku, nebo proč tady křeníš?" ukončil tuhle debatu a Snape se šel rozloučit se svou dcerou, zatím co já jsem se skoro pozvracela.

,,Že si to, prosím tě, nemyslel vážně."

***

Tak tu máme novou postavu 😂😂 Barboru Vanceovou 😂❤ Jak se vám zatím tato postava líbí?💖

☕Sharie

Bạn đang đọc truyện trên: Truyen2U.Pro