104.-Rozpačité ráno

Màu nền
Font chữ
Font size
Chiều cao dòng

Pohled Scarlett

,,Siriusi?" protřela jsem si oči a pohlédla jsem na Siriuse, který v ruce držel dopis. ,,Co se děje?"

,,Já nevím, jak ti to říct, lásko," zamračil se a sedl si na naší manželskou postel. Opatrně mi podal dopis.

Scarlett Jamesová, Remusi Lupine a všichni, kdo jste měli rádi Leone Quentinovou,

čtrnáct let vaší drahou kamarádku Leone Quentinovou. Tu dobu se jí tu žije krásně, jenom občas zapomeneme na pití a jídlo, ale jinak se má dobře.

Pokud chcete vaší milovanou Leone zpátky, na oplátku chci Isabelle Jamesovou! Přiveďte ji do Rookwood Manor!

Nikdo se tam nepodepsal. Pod textem byla pohybující se fotka. Prostředí bych odhadovala na nějaký sklep, kde jediným zdrojem světla snad bylo mřížované okénko. V tom sklepě, kde jsem spatřila všechnu tu plíseň a špínu seděla Leone, v roztrhaných džínách a tričku, které ve dvaceti moc ráda nosila.

,,Bože," vydechla jsem ostrašeně a překlopila jsem si ústa dlaní. ,,Chudák Leone."

,,Co budeme dělat?" zeptal se Sirius, který přecházel z místa na místo.

,,V první řadě to povíme ostatním," rozhodla jsem a pohlédla na svůj odraz v zrcadle. ,,Ale ještě před tím ze sebe udělám člověka."

,,Mě se líbíš i jako Zombie," uculil se Sirius, líbl mě do mých havraních a rozcuchaných vlasů a nasál nosem vůni mého šampónu.

,,Budu to brát jako kompliment," řekla jsem mu, ale on pořád se zavřenýma očima čuchal moje vlasy. ,,Jak dlouho to budeš fetovat?"

,,A nechceš ještě zpátky do mé teplé postýlky?" sváděl mě Sirius a já pozvedla obočí.

,,Co jsme si říkali?" chtěla jsem, sny zapátral v paměti.

,,V dohledné době žádné další děti," odříkali jsme společně a on zaskuhral jako malé dítě.

,,A když budu mít ochranu?" smlouval a já se na něj otočila, abych neviděla jenom jeho odraz.

,,Komu jsi jí ukradl?" založila jsem si ruce na prsou a on na mě nechápavě zíral. ,,Ty přece říkáš: ,Kdo se bojí, nesmí do lesa.' "

,,Nemám ponětí, o čem mluvíš," zapíral a ve dveřích se objevil James.

,,Siriusi?" podezřívavě si ho prohlédl. ,,Nemáš něco mého?"

•••

Pohled Barbory

,,Tebe chce sbalit Potter!" vykřikla moje fialovlasá kamarádka, když mě zatáhla do jednoho z pokojů.

,,Co?! Ne!" vyjekla jsem pohoršeně a ona pozvedla oči, což mi více než naznačilo, že mi nevěří.

,,Odkdy ty seš na starší tatínky?" utahovala si ze mně a ve dveřích se objevila Sophie.

,,O čem vy dvě drbete?" zajímalo blondýnku a Tonksová se radostně ujmula vysvětlování.

,,James Potter jí balí!" zaječela Nymf omámeně a já zasyčela.

,,Pšt!" okřikla jsem ji. ,,A odkdy ty jseš na vlkodlaky?"

,,Takhle o něm nemluv!" pokárala mě, ale v tu chvíli zase vybuchla smíchy, když si vzpomněla na mě a Jamese. ,,Ale on tě balí!"

,,Možná, malinko," přiznala jsem, ač nerada. ,,Ale už byl ženatej a má dvě děti."

,,Ale je volnej, Barboro Natalio Vanceová!" prohlásila Sophie, což jsem od ní nečekala, protože to ona je sestra holky, co s ním má dítě.

,,A ty si kus a ještě ti není ani třicet!" pištěla Tonksová a já se začervenala.

,,Nymf, dneska v noci tu musíš zůstat," žadonila jsem. ,,Protože tuhle noc u mně James byl, ale já si myslela, že to je nějaký úchyl, tak jsem švihla po hlavě.." všechny na mě koukaly, jak na blázna. ,,..knížkou."

•••

Pohled Skyabelle

,,Co tady dělá?!" zaječela Alexis, když spatřila v mém jednolůžku Freda.

,,Merline, snad jste v noci nic.." Clar to raději ani  nedokončila. Fred ještě spal, a já ho nechtěla budit.

,,Přeskočilo ti, Clar?" vypadlo ze mně a Rose se zatvářila přísně.

,,Tak proč tady spal, když ne kvůli.. ty-víš-čemu?" chtěla vědět rudovláska a já si povzdychla.

,,George s Joshem se zamkli před dospělými a Fredovo klepání neslyšeli, tak přišel sem," vysvětlila jsem a Rose otevřela okna.

,,Víš, kolik je tady volných pokojů? Ale ne, tvůj kluk se musel zatoulat zrovna sem," skuhrala Rose a dveře od našeho pokoje se otevřely.

,,Budíček, dámy," ozval se hlas Arthura Weasleyho a já rychle přikryla Freda. Jenže moje postel byla jediná, která nebyla ustlaná a pan Weasley se k ní přiblížil.

Začal jí skládat, ale najednou v posteli zahlédl svého syna v trenýrkách a pyžamovém tričku.

,,Frede!" zařval zděšeně pan Weasley, čímž Freda okamžitě vzbudil.

,,Kriste pane, tati!" vyděsil se a pan Weasley se narovnal.

,,Čí je tohle postel?" otázal se všech a Fred se přihlásil.

,,No, teď už moje."

•••

Pohled Scarlett

,,Dobrou chuť," popřála jsem i ostatním, kteří tu byli. Spousta lidí ještě spalo, ale já odložila příbor a pohlédla na všechny dospělé.

,,Musíme svolat schůzku," promluvila jsem a ostatní pokývali hlavami. Nemohla jsem přehlédnout, jak ihned hlavu zvedla Belle.

Po snídani jsme tedy svolali schůzi, kde jsem začala mluvit. ,,Tenhle dopis mi přišel," podala jsem ho Jamesovi, který seděl po mé pravici. ,,Jsem si jistá, že spousta z vás si pamatuje mojí nejlepší kamarádku Leone Quentinovou. Patřila do Fénixůva řádu stejně jako my všichni a ministerstvo ji považuje za mrtvou. Ale tenhle dopis dokazuje, že je naživu."

Když se dopis dostal do rukou Tonksové, její vlasy ze rázem změnily na červenou barvu. Věděla jsem, že už dlouho má Remuse ráda a i z tohoto dopisu šlo vyčíst, že s ním měla něco společného.

,,Je zde napsáno do sídla Rookwoodů," odvětila jsem. ,,Jenže pokud si dobře povšimnete, dole v levém dolním rohu si můžete všimnout erbu, který patří rodině Malfoyovým. Z toho vyplývá, že Leone Quentinovou ukrývají v Malfoy Manor!"

Též jsem četla výraz Remuse Lupina. Byl to nepopsatelný výraz plný štěstí, úžasu a spousta vzpomínek. Bylo mi jasné, že nemohl zapomenout na krásnou hnědovlásku, co se smála od rána do večera a tohoto vlkodlaka neskonale milovala.

,,Jaký je plán?" vložil se do toho James, který si mnou nejlepší kamarádku též moc dobře pamatoval.

,,Narcissa Malfoyová chodívá na procházky v Malfoy Manor zahradě. Potřebuji dva, tři lidi, kteří jí najdou, uspí a přinesou mi spustu jejich vlasů. Též potřebuju Severuse, aby mi sehnal, případně namíchal mnoholičný lektvar," pohlédla jsem na místo, kde seděl Severus Snape, který nerudně přikývl, z čehož mi řekl, že s tím počítá.

,,Já do toho jdu," Remus ani chvíli neváhal, z čeho mi naskočila husí kůže. Z jeho tónu hlasu jsem prostě cítila, že Leone pořád miluje.

***

Hm? 😂 Co si myslíte o Jamesboře, Leone a vlastně o téhle kapitole?😂❤

☕Sharie

Bạn đang đọc truyện trên: Truyen2U.Pro