119.-Chci si vzít vaši dceru

Màu nền
Font chữ
Font size
Chiều cao dòng

Pohled Skyabelle

,,Co je, mami?" vychrlila jsem na ni drze a ona si zakládala paže na prsou.

,,Ty nevíš?" pozvedla obočí a já protočila panenkami.

,,Co s tebou stalo, mami?" zavrtěla jsem hlavou a rozhodila rukama.

,,Jak to myslíš?" přivřela nechápavě víčka a já znovu rozhazovala rukama.

,,Dřív si se chovala jako by ti bylo dvacet a všechno si brala s nadhledem," krčila jsem ramena a ona se na mě nevěřícně zírala.

,,To si vážně myslíš? Protože jestli sis ještě nevšimla, za tu dobu jsem znovu otěhotněla a teď už skoro rok vychovávám Mayu!" zvýšila hlas.

,,Zkrátka mi přijde, že se chováš jako by se ti tohle nestalo," pípla jsem tlumeným hlasem. Tahle poznámka jí trochu zaskočila a poznala jsem, že neví, co má odpovědět.

,,Já se na tebe nezlobím," vypadlo z ní už poklidně po chvíli a já se na ní dívala jako na ducha.

,,Vážně ne?" ujišťovala jsem se a ona na mě soucitně pohlédla.

,,Máš pravdu, zlatíčko" vydechla a rozhlédla se po pokoji. ,,Nemám ti vůbec co vyčítat. A řekni ti jednu věc. Když jsem otěhotněla já, myslela jsem si, že to je největší chyba v mém životě. A teď tady stojím a řeknu ti to takhle, kdybych se měla rozhodnout jinak, neměnila bych to."

,,Takže.." zasekla jsem se. ,,Schvaluješ mi to?"

,,Fred je správný kluk," usmála se. ,,Postaví se tomu problému čelem."

,,Já ho miluju," prohlásila jsem.

,,Není jako tvůj otec," mumlala si pro sebe, i když jsem to asi neměla slyšet. ,,Ale i když věřím, že se o tebe Fred postará, u nás budete vždycky vítáni."

•••

Pohled Freda

Konečně skončil proslov mého táty o tom, jak jsem lehkomyslnej. Než si mi pokusilo najít lásku mého života, potkal jsem svého bratra, George.

,,Kámo, tys jí vážně zbouchnul?!" nevěřil a já vykulil oči.

,,Ne!" reagoval jsem, co nejrychleji jsem mohl a on za námi zabouchl dveře.

,,Takže není těhotná?" nechápal a já zavrtěl hlavou.

,,Je," klesl jsem na hlase a on převrátil očima.

,,Takže si ji zbouchnul," povzdechl si a já zatvářil jako mučedník.

,,Neříkej, prosím tebe, že jsem ji zbouchnul. Zní to hrozně," žadonil jsem a George se zamyslel.

,,Taks jí oplodnil," navrhl formu té věty a já se znovu zhnuseně zašklebil.

,,Taky ne," pověděl jsem mu a on zavzdychal.

,,Udělal si jí dítě," promluvil a já mávl rukou, protože jsem si uvědomil, jak tahle diskuze nemá smysl.

,,To je jedno," oznámil jsem mu.

,,Až se to Pottříček fotříček dozví, můj bratříček moc dlouho nepřežije," zabásnil George a já ho trefil polštářem.

,,Toho idiota mi ani nepřipomínej," zaskuhral jsem při pomyšlení na trenéra Pottera.

•••

Pohled Skyabelle

,,Ahoj, tati," otevřela jsem dveře od ložnice, kde spával s Barborou Vanceovou.

On zvedl pohled od nějakého pergamenu a já si s trochou bolesti vyměnila pohled s Fredem.

,,Co máte na srdci, děcka?" pousmál se na mě, na Freda vrhal trochu jiné pohledy. Ten výraz děcka mě trochu zaskočil, ale ignorovala jsem ho.

Ještě ale před tím než jsme se odhodlali k tomu, abychom promluvili, řeči se ujmul taťka. ,,Vlastně jsem si chtěl omluvit, Frede Weasley."

Vytřeštila jsem oči. Čekala jsem spoustu věcí, ale tohle ne. ,,Neměl jsem na tebe takhle vyjet."

,,Děkuji vám, trenére Pottere," vyhrkl Fred a táta se zatvářil jako by na něco vzpomněl.

,,Co jste mi to chtěli říct?" otázal se nás a já se zhluboka nadechovala.

,,Čeká moje dítě," předběhl mě Fred a táta se přivřel nevěřícně oči.

,,Prosím?" nevěřil tomu, co Fred právě řekl. ,,Tys jí zbouchnul?! Mojí malou holčičku?! Nechala ses nabourat od.."

,,Já nejsem jeptiška!" vykřikla jsem na něj a Fred vypadal stále docela klidně.

,,Postarám se o ni. Už se rozhlížel po nějakých bytech a našel jsem jeden. Není to zatím nic velkého, ale já jsem si jistý, že tam vytvoříme miminku domov," vykládal Fred mému tátovi, který koukal střídavě na mě a na Freda.

,,Předpokládám, že jsem poslední, kdo to ví, co?" tušil a já trochu zahambeně souhlasila.

,,A chtěl jsem vás požádat, pane Pottere," zněl sebevědomě. ,,Chci si vzít vaši dceru."

,,Co?!" zaječel taťka.

,,Jak to myslíš, Frede?" házela jsem na Freda tázavé pohledy.

,,Miluju tě od první chvíle, co jsem tě potkal. Chci ti říct, že s tebou chci strávit zbytek svého života," vydechl a já neudržela svoje slzy, slzy radosti. ,,Vezmeš si mě?"

,,Bože, Frede... Ano!"

***

Jaký je váš názor?😂❤❤❤ Budu za něj moc ráda💖💖💖

☕Sharie

Bạn đang đọc truyện trên: Truyen2U.Pro