118.-Zkažené Vánoce?

Màu nền
Font chữ
Font size
Chiều cao dòng

Pohled Skyabelle

Listopad utekl jako voda. Místo zbarveného listí se na školních pozemních objevil bílý sníh. Na stěně před učebnou Obrany proti černé magii přibylo pár nových pravidel, ale jinak se toho moc nezměnilo.

Já a Fred jsme vymýšleli, jak to řekneme rodičům. Oba jsme se shodli na jedné věci, můj táta se to dozví jako poslední.

•••

Zrovna jsem posedávala u krbu na Grimmaldově náměstí 12, protože byl den před Štědrým dnem. V krbu praskal oheň a já, zabalená v teplé dece jsem ho pozorovala.

Sídlo Blacků bylo rozlehlé, takže jsem v obýváku seděla sama. Rose zůstala na Vánoce se svým tátou a Alexis jednala zrovna tak. Jenom Clar dávala přednost řádu před sirotčincem a Bradavicemi. Samozřejmě tu přebývali i Fred s Georgem, Harry, Ron a Hermiona.

,,Přemýšlíš?" otázal se hlas, který patřil někomu, kdo postával za mými zády. Otočila jsem se a spatřila Siriuse. Pořád se mi velmi těžko uvědomovalo, že je to můj nevlastní táta.

Nevěděla jsem, co odpovědět a on si přisedl naproti mně. ,,Zajímavé místo," poznamenala jsem při rozhledu po stěnách, kde byly vyobrazené portréty Blacků.

,,Zůstalo tu spoustu vzpomínek," povzdechl si Sirius a já decentně pokývala bradou.

,,Siriusi?" oslovila jsem ho a on se na mě tázavě podíval.

,,Ano?" odpověděl mi a já mu položila otázku, na kterou jsem se ho chtěla zeptat už dlouho.

,,Miluješ mámu?" zeptala jsem se ho. Čekala jsem, jak bude reagovat, ale jeho reakce mě vskutku překvapila.

,,Víc než vlastní život," pousmál se a já mu úsměv oplatila. Věřila jsem mu a i můj instikt mi tak napovídal. Nic jsem neříkala, tak se slova ujal on.

,,Chápu, že to máš těžké," pověděl mi a já si prohlížela jeho oči. ,,Poznala si své pravé rodiče, ale tvoje mamka se zamilovala do tátova nejlepšího kamaráda."

,,Ona je šťastná," pokrčila jsem rameny. ,,A když bude šťastná, tak mi nevadí, že nebudeme jedna velká šťastná rodina. Na není perfektní a abych byla upřímná.. můj táta je trochu.. nedospělý."

,,Jsi jí podobná, víc než si myslíš," prohlížel si mě. ,,A je jedno, že si blondýna."

•••

,,Už odjel," oznámila jsem Fredovi, když jsem se přestala vyklanět z okna. Mluvila jsem o mém tátovi, který se rozhodl, že vezme Barboru Vanceovou na nějakou hrozně romantickou večeři.

,,Já jim to povím," přihlásil se hrdinsky Fred a já ho krátce políbila. Když jsem se odtahovala, tak jsem se na něj usmála.

,,Miluju tě, ale řeknu jim to já," odporovala jsem mu a on mi stiskl ruku.

,,Ať se stane cokoliv, já tě neopustím," šeptl a zavřel za sebou dveře.

Sestupovali jsme společně do jídelny, kde sedávala moje mamka, paní Weasleyová, pan Weasley, opodál v křesle i Clar, která už o tom věděla a také se tam ládoval George až se mu tvořily boule za ušima.

,,Chtěli jsme vám něco říct," vydechla jsem a všichni přítomní na nás upřely své zraky.

,,Chtěli? Množné číslo?" ujišťovala se paní Weasleyová a já přikývla.

,,Já a Fred-"

,,Miluju vaší dceru," přerušil mě Fred a upíral svůj pohled na mojí mámu. Tu to nijak nepřekvapilo, protože před ní se náš vztah utajit nenechal. Zato Molly a Arthur Weasleyovi vypadali překvapeně.

,,Belle a náš Fred spolu to... chodí?" zajímalo Molly Weasleyovou a střídavě se dívali na mě a na Freda.

,,A čeká moje dítě," vyhrkl Fred a chytl mě za ruku. Já vytřeštila oči, naběhla mi husí kůže v momentě, kdy se na mě všichni podívali.

,,Tys jí zbouchnul?!" vyjekl George s vykulenýma očima, čímž si vysloužil výchovný pohlavek od svého otce.

,,Ale notak, Georgei," sykla paní Weasleyová.

,,Je to pravda?" ujišťovala se mamka.

,,To sis nemohl dávat pozor, Frede?" káral ho pan Weasley.

,,Takže tu modřinu nemáš z famfrpálu!" dovtípila se paní Weasleyová. ,,James to ví a tohle je výsledek!"

,,A já se mu ani nedivím!" přidal se na stranu své manželky a mě se začala točit hlava. Bylo toho na mě moc.

,,Molly, tohle není jenom Fredova chyba. Za tohle může i Belle," zastávala se Freda mamka. ,,Copak ty nebereš prášky?"

,,Ticho!" vykřikl Fred a najednou nastalo v místnosti ticho. ,,Ano, mohli jsme si dát větší pozor. Ne, James Potter to ještě neví. Ale ano, tu modřinu mám od něj."

,,Cože?!" vyděsila se mamka a házela po nás obou tázavě pohledy.

,,On Fred a táta.. moc nevycházeli," vysvětlila jsem. ,,A když se dozvěděl, že spolu chodíme, trochu mu ujely nervy."

,,Věřit kterém jsi měsíci?" zajímalo Molly Weasleyovou a já se zasekla.

,,Ve čtvrtém," dala jsem jí odpověď a já si všimla výrazu George. Nepoznával svého bratra.

,,Nic po vás nechci," promluvil Fred hrdinsky. ,,Já se o Belle i o to malé postarám."

,,A jak asi? Máš snad nějaký příjem?" pozvedl obočí Arthur Weasley a Fred přikývl.

,,Po škole s Georgem budeme vést obchod a do začátků máme ty peníze, které Belle vyhrála v Turnaji tří kouzelníků," oznámil všem a moje máma se zvedla od stolu.

,,My dvě si promluvíme," zamumlala směrem ke mně a já zastihla Fredovo výraz.

,,Myslím, že i my máme o čem hovořit," pan Weasley se též zvedl od stolu a přísně zakroužil k Fredovi.

***

Díky moc za vaše ohlasy💖💖💖

☕Sharie

Bạn đang đọc truyện trên: Truyen2U.Pro