38.-Tohle jsem se dozvědět nemusela

Màu nền
Font chữ
Font size
Chiều cao dòng

Pohled Rose

,,Tati?" pípla jsem slabým hláskem, když jsem přišla do sklepení, kde byla učebna lektvarů.

,,Ano, Rose?" odpověděl mi, ale díval se do esejí, což mi dost napovědělo k tomu, že mě moc neposlouchá.

,,Vím, že to bude znít divně, ale nepokoušel ses shodit Harryho Pottera z koštěte při zápase," odvětila jsem, ale když jsem si zpětně uvědomila, jak hrozně to zní, chtěla jsem se propadnout.

Můj táta ztuhl a zvedl zraky od svých pergamenů.

,,Ehm.. chci říct, že za mnou byl.. ten Harry Potter a jeho kamarádi a obvinili tě," pokračovala jsem, protože jsem se docela obávala chvíli, kdy si převezme slovo.

,,Bránila jsem tě.. jako že bys to v životě neudělal, ale já se prostě musím zeptat, protože-"

,,Ne, to je v pořádku," přerušil mě a mě se rozběhlo srdce asi na dvě stě tepů za minutu.

,,Něco ti řeknu, zlatíčko," zahleděl se mu do očí a já se snažila rozpoznat, co se mi snažila říct. ,,Harry Potter je namyšlený narcis jako jeho otec a všichni učitelé k němu hodí jako k Bohu. A vzhledem k tomu, že v lektvarech nevyniká, štve ho to."

,,Proč ho nesnášíš, tati?" chtěla jsem vědět. ,,Co ti tak hrozného udělal?"

,,Koho myslíš?" přivřel nechápavě oči a já rozhodila rukama.

,,Koho myslíš ty?" pozvedla jsem obočí. ,,Já myslím Pottera, ale moje otázka je, koho myslíš ty?"

,,Já myslel, že si myslela Jamese Pottera," objasnil mi a já si založila ruce na prsou.

,,Tak moment," vydechla jsem. ,,Toho nesnášíš taky? Počkej, ty nesnášíš Jamese Pottera, protože moje matka dala přednost jemu před tebou. Proto nesnášíš i Harryho Pottera."

,,Ty ničemu nerozumíš, Rose Lily Snapeová," položil si čelo do dlaní, ale já na tváři měla pořád ten nepochopený výraz.

,,Skutečně?" ujišťovala jsem se. ,,Protože já se obávám, že jsem kryla někoho, kdo se pomstil prostředníkovi."

,,Víš, proč tě miluju, Rose?" zeptal se a já pokrčila rameny. ,,Protože jsi stejně láskavá jako byla ona."

,,Co to má co společného s tvým pokusem o vraždu?" zajímalo mě a on si povzdechl.

,,Chceš vážně vědět, proč nesnáším Jamese Pottera?" otázal se a já váhavě pokývala hlavou jakože ano. ,,Vytáhni hůlku."

Poslechla jsem ho a on ji namířil proti sobě. Najednou jsem se objevila úplně někde jinde.

,,On si nezaslouží, Lily!" vykřikl na ni kluk, který byl podobný mému tátovi.

,,Jsem s ním těhotná, Seve," ukázala na svoje břicho, které ještě nebylo velké.

,,A kde je teď?" pohrdal jím a Lily nechápavě zavrtěla hlavou.

,,Do toho ti nic není," zavrčela, ale Severus Snape se ironicky zasmál.

,,Víš, kde je? Hledá svojí ztracenou lásku z Bradavic, kterou mu zbouchnul Sirius Black!" zařval na ni a ve mně hrklo. Nedokázala jsem si představit, že tohle je opravdu můj otec a moje matka.

,,Lžeš!" zaječela na něj a nedokázala udržet své slzy v očích.

,, lžu?" pozvedl obočí a rudovláska hluboce přikývla.

,,James by mě nikdy-"

,,To by ses divila," odsekl Severus. ,,Přiznej si to, Lily. Nefunguje vám to. I ty máš svoje tajemství. Co by se asi stalo, kdyby se Pottříček dozvěděl o naší malé holčičce?"

,,Teď mi vyhrožuješ?" zeptala se Lily a Severus zavrtěl hlavou.

,, bych ti nikdy neublížil, protože miluju."

***

Kdo shipuje Snily?😯❤

☕Sharie

Bạn đang đọc truyện trên: Truyen2U.Pro