44.-Malfoy v Příčné, Weasley v Příčné

Màu nền
Font chữ
Font size
Chiều cao dòng

Pohled Sky

Od té doby, co jsem našla dopis od mé biologické matky uplynulo pár týdnů a já musela trávit čas s Katherine.

Přišel den, kdy nám s mojí sestrou přišly dopisy z Bradavic. Otevřela jsem ho a první, co mi přišlo zvláštní byl ten dlouhý seznam učebnic na Obranu proti černé magii.

Zlatoslav Lockhart: Souboj se smrtonoškou
Zlatoslav Lockhart: Génius a ghúlové
Zlatoslav Lockhart: Čtrnáct dní
s čarodějnicemi
Zlatoslav Lockhart: Toulky s trolly
Zlatoslav Lockhart: Cestování s upíry
Zlatoslav Lockhart: Výlety s vlkodlaky
Zlatoslav Lockhart: Jaro s yettim

,,Co to je za idiota?" povzdychla jsem obočí a moje blonďatá sestra, sedící vedle na mě koukala jako na blázna.

,,Ty vážně nevíš, kdo je Zlatoslav Lockhart?" chtěla, abych to zopakovala a já pokrčila rameny.

,,Jedeme do Příčné ulice, zlatíčka," oznámila nám máma a hodila si vlasy do culíku.

•••

Vstoupila jsem do obchodu s učebnicemi, Krucáňků a Kaňourů.

„Tohle ti určitě dělalo dobře, viď, Pottere?“ po schodech seběhl malý bratr Adele, Draco a podíval se na Harryho, který vedle sebe měl další lidi, Hermionu Grangerovou, Rona, Freda, George a taky Percyho Weasley.

„Náš slavný Harry Potter,“ řekl Draco Malfoy svým oplzlím hlasem.

„Nemůže si zajít ani do knihkupectví, aniž by se neoctl na první
stránce novin," vychutnával si ho dál, ale v tu chvíli se do toho vložila další zrzavá dívka.

„Nech ho na pokoji, on přece nic takového nechtěl!“ bránila ho jediná dcera Molly Weasleyové, Ginny.

„Takže ty už máš dokonce holku, Pottere!“ ušklíbl se zahořkle Draco a já kývla směrem k Fredovi a Georgeovi, že je zdravím.

„No ne, to jsi ty,“ Ron se zhnuseně na Draca jako by měl zvracet. „Vsadím se,
že tě překvapilo, když jsi tu Harryho uviděl, co?“

„Daleko víc mě překvapilo, že vidím tebe v nějakém obchodě, Weasleyi,“ oplatil mu Draco Malfoy. „Počítám, že
tvoji rodiče teď budou měsíc o hladu, aby to všecko zaplatili.“

„Rone!“ okřikl ho pan Weasley a já se pozdravila Freda. „Co to děláš? Pojďte ven, tady je to jak v blázinci.“

,,Ahoj, kluci," vydechla jsem a už jsem si konečně myslela, že bude tomu, jak to řekl pan Weasley blázinci konec, ale v obchodě se objevil Lucius Malfoy.

„Ale, ale – to je přece Artur Weasley!“ zasyčel jako had, překvapivě když chodil do Zmijozelu.

„Dobrý den, Luciusi,“ polkl Arthur Weasley.

„Slyšel jsem, že teď máte na ministerstvu spoustu práce,“ poznamenal chladně Lucius Malfoy. „Všechny ty domovní
prohlídky... Doufám, že vám aspoň platí přesčasy?“

Svou rukou šmátl do kotlíku té malé Ginny Weasleyové a vytáhl z ní učebnici přeměňování.

„I když spíš ne,“ pokračoval a dál prohlížel Ginnyinu učebnici. „Povězte mi, co z toho máte? Vždyť jste všem kouzelníkům pro ostudu a ani vám za to slušně neplatí.“

„Máme velice odlišný názor na to, co je kouzelníkům pro ostudu, Malfoyi,“ namítl, i když byl rudý jako rajče.

„Zřejmě ano,“ souhlasil Lucius Malfoy a jeho zraky pohlédly na Hermionu, Harryho kamarádku a její rodiče, kteří stáli opodál. „S kým vy se nestýkáte, Weasleyi... a to jsem myslel, že vaše rodina už hlouběji klesnout
nemůže-“

Než to stačil dopovědět, z Ginny kotlíku se vysypaly všechny učebnice. Malfoye to nějak neuchvátilo, zato si všiml mé přítomnosti.

,,Skyler Oliverová," povrchně se ušklíbl a já pohlédla do jeho ledových očí. ,,Jaké je to žít s motáky?"

,,Myslím, že je to pořád lepší než žít s Malfoyi," vrátila jsem mu to a Fred s Georgem se uchechtávali. ,,Vaše platy musí být příšerné, když už nemáte ani na kadeřnictví."

George pozoroval pana Weasleyho, jak má sto chutí mu dát přes hubu.

„Jen mu dej, tati!“ schvaloval mu to, zatímco paní Weasleyová křičela: „Ne, to
ne, Arture!“

„Pánové, prosím vás – prosím
vás!“ prodavač snažil se utišit výkřiky všech návštěvníků. „Rozejděte se! Slyšíte, rozejděte se-“

„Tady máš tu svou knížku, holčičko. To je to nejlepší, co ti tvůj otec může dát-“

Lucius Malfoy se narovnal, obešel Hagrida a táhl svého syna pryč.

„Měl jste se na něj vykašlat, Arture,“
radil mu Hagrid a Arthur si též upravoval hábit. „Jsou zkažený do morku kostí, celá ta jejich famílie, a všichni to vědí. Žádnej Malfoy nestojí
za to, aby ho někdo poslouchal. Mají tu špatnost v sobě už vod narození. Tak poďte, pudeme radši pryč.“

***

Dneska odjíždím na další dovolenou a nevím, jak budou vycházet kapitoly, ale nejpozději snad příští neděli 😂😓

Budu moc ráda za každý názor 💞

☕Sharie

Bạn đang đọc truyện trên: Truyen2U.Pro