57.-Nový učitel

Màu nền
Font chữ
Font size
Chiều cao dòng

Pohled Sky

Vlastně jsem nevěděla, co očekávám za odpověď. Nechtěla jsem čelit Fredovu výrazu a díky bohu mě někdo vysvobodil.

Byl to jeho bratr George, Josh a Lee, kteří když nás takhle viděli, merlin ví, co si mysleli.

,,Ehm," poškrábal za krkem George trochu ztrapněně a já se zvedla.

,,Tak já asi půjdu," zamumlala jsem a rychle jsem přelétla pohledem i Joshe, Leeho a George.

Prošla jsem těmi dveřmi a než jsem se stihla ztratit z jeho dohledu, nemohla jsem nezaslechnout Georgeovo hlas.

,,A teď vážně, bratříčku," vypravil ze sebe zvědavě. ,,Co s ní máš?"

,,Právě, že nic," procedil mezi zuby a já si připadala jako by mnou proběhl elektrický proud.

Nějaká část se chtěla dozvědět víc, ale ta druhá mi zase našeptávala, abych odešla, dokud to jde.

Asi mám trochu úctu k soukromí, protože jsem odešla (spíše utekla), co nejdále to šlo.

Před očima jsem bohužel neměla chodbu, ale všechny ty představy o tom, co si tam asi říkají.

Najednou jsem tvrdé narazila do nějakého těla. Když jsem zvedla hlavu, byla to Rose.

,,Sky?" pozvedla obočí a já se plácla do čela.

,,Merline, hrozně moc se omlouvám," vystartovala jsem rychle a ona mě objala.

,,To nic," vydechla jako by jí že srdce spadl kámen. ,,Hlavně, že se vidíme."

,,Rose, co se děje?" chtěla jsem vědět a ona nechápavě zúžila oči. ,,Celé léto jsi se nám neozvala."

,,Já vím," pípla potichu a zadívala se do země. ,,Přemýšlela jsem o tátovi a mé mámě a jestli by existoval způsob, jak jí získat zpátky."

,,Jako oživit?" zajímalo mě, i když jsem si zpětně nemyslela, že by to vůbec mohlo být možné.

,,Něco v tom smyslu," pokývala hlavou. ,,Kdyby se o tom dozvěděl táta, hrozně by zuřil."

•••

,,Graceová, Abigail!" vyslovila jméno Lexiny sestry, která měla stejně blonďaté vlasy jako Alexis.

,,To je tvoje sestra?" zajímalo Rose a blondýnka hrdě přikývla.

,,Ať je to tedy...Mrzimor!" podal své rozhodnutí a Abi nadšeně kráčela k Mrzimorskému stolu.

,,To sedí," ušklíbla se Lex. ,,Ta se bojí všeho."

,,Weasley, Matthew!" vykřikla Minerva McGonagallová, která opět v rukou svírala pergamen, na kterém byla napsána jména všech prváků.

Já sice nedávala pozor, ale když jsem zaslechla jméno Weasley, ihned jsem zvedla hlavu a podívala se na dvojčata.

,,Tohle je taky tvůj bratr?" zeptala se Alexis ještě dříve než já a George převrátil očima.

,,Synovec," opravil jí, ale Lex tohle vysvětlení stále nestačilo a proto ho propalovala pohledy, aby mluvil dál. ,,Můj bratr Charlie si vzal Sophie... já-vlastně-nevím-čí a tohle je jejich syn."

,,Matt," doplnil ho Fred a já si prohlédla černovlasého chlapce. Také jsem si vzpomněla, jak jsem potkala Charlieho a Sophie dva roky zpátky.

,,Nebelvír!"

•••

„Vítejte!“ Albus Brumbál vstal z jeho křesla a vypadal velmi pozitivně, ostatně jako vždycky. „Vítejte do nového školního roku v Bradavicích! Chci vám všem povědět několik věcí, a protože jedna z nich je velice vážná, domnívám se, že bude lepší, odbudeme-li si to dřív, než si otupíte smysly při našem vynikajícím hodokvasu…“

Všichni už doopravdy ztichli, že by bylo slyšet spadnutí špendlíku.

„Jak jste si nepochybně všichni po prohlídce spěšného vlaku do Bradavic vědomi, poskytuje naše škola v současné době pohostinství několika azkabanským mozkomorům, které sem oficiálně vyslalo ministerstvo kouzel," teď se v sále začalo něco šuškat, protože všichni měli svoje otázky. Jenže kdo by na ni neměl odpověď? Každý, kdo nežil na ostrově věděl, že je kvůli těm třem lidem, co utekli z Azkabanu.

„Mají svá stanoviště u všech vchodů na školní pozemky,“ pokračoval Brumbál a já se podívala na Harryho Pottera, který už se s mozkomorem setkal. „a dokud tu budou s námi, musím vydat jednoznačné nařízení, že se nikdo nesmí bez povolení vzdálit ze školy. Mozkomorové se nenechají oklamat žádnými triky či přestrojením.. dokonce ani neviditelnými plášti,“ pokračoval a letmým pohledem zakroužil k Harrymu. „Patří k přirozenosti mozkomora, že nerozumí prosbám či výmluvám. Osobně proto varuji každého z vás. Nezavdávejte jim žádnou záminku, aby vám ublížili. Apeluji na prefekty i na našeho nového primuse a novou primusku, aby dohlédli na to, že se nikdo z žáků nedostane s mozkomory do konfliktu.“

Já se podívala do koutu Nebelvírského stolu, kde seděl Percy Weasley, starší bratr Freda a George. Dvojčata jenom převrátili očkami, když spatřili, jak se jejich bratr suchar naparuje.

„A teď na trochu radostnější notu,“ zase se na jeho tváři objevil ten veselý výraz. „Je mi potěšením, že v tomto školním roce mohu v našem profesorském sboru přivítat dva nové učitele. Jako prvního vám představuji profesora Lupina, který byl tak laskav a uvolil se přijmout uprázdněné místo učitele obrany proti černé magii.“

Od stolu se zvedl a lehce poklonil jeden z profesorů. Když jsem ho poprvé spatřila, nechápavě jsem zamrkala. Ten chlap, mohlo mu být tak třicet na sobě nosil zazáplatovaný hábit, který za sebou měl asi nejlepší léta.

Oproti hábitu Lockharta, který měl svůj oblek posetý zlatem, jak už nám jméno napovídá, byl ten Lupinův hodně špatný.

Vedle něho seděl Severus Snape, který nechápal, proč tohle místo dostal tenhle chudák a ne on.

„A pokud jde o našeho druhého nového vyučujícího,“ dal se znovu do řeči a mě zakručelo v břiše. „No, musím vás s lítostí informovat, že profesor Kettleburn, náš učitel péče o kouzelné tvory, odešel na konci minulého školního roku na odpočinek, aby mohl více času věnovat péči o své zbývající končetiny. Zároveň vám však s potěšením oznamuji, že na jeho místo nenastoupí nikdo jiný než Rubeus Hagrid, který se uvolil vzít na sebe ke svým dosavadním šafářským povinnostem učitelský úvazek navíc.“

***

Co říkáte na Matta a Abigail? Nechce to ship?😂😂😂 Mattgail? Abitthew?💖😂

Možná dnes vydám ještě jednu 😂💖

☕Sharie

Bạn đang đọc truyện trên: Truyen2U.Pro