79.-Žárlivka a Diggory

Màu nền
Font chữ
Font size
Chiều cao dòng

Pohled Sky/Bell

,,Dobrý večer, paní Weasleyová," pozdravila jsem zdvořile s přátelským úsměvem a ona mě objala.

,,Můžeš mi říkáš, Molly, drahoušku," pověděla mi a já si vyměnila pohled s Fredem, který si asi vzpomněl na něco vtipného, protože se culil. ,,Budeš spát v pokoji s Hermionou, Ginny, Harry a Ronem nebo s Fredem, Georgem a Clar?"

,,Ona je tu Clar?!" vyjekla jsem nadšeně a Molly pokývala hlavou.

,,No, tak asi s ní a kluky," usoudila jsem nakonec, protože jsem zpozorovala záblesky podezřívavého pohledu Molly Weasleyové, která mě pravděpodobně podezřívala z nějakého vztahu s Fredem.

,,Neboj, já jí nějak ustelu," ujmul se konverzace Fred a přešel blíže ke mně.

,,Tak snad ji necháš spát na posteli, Fredericku Weasley, a sám si usteleš na zemi, ty gentlemane," pokárala ho a Fred se ke mně naklonil.

,,A nebo se do té postele vejdeme oba," šeptl mi šibalsky do ucha a já se mu musela zasmát. Od té doby, co jsme měli tu svoji chvilku uběhlo jen pár týdnů a my dva si jen psali, ale takhle nadrženého jsem ho v životě neviděla.

Vzala jsem si do ruky svojí tašku s věcmi, ale Fred mi ji ochotně nesl. Usmála jsem se a on mě, když se nikdo nedíval, políbil.

Dorazila jsem do pokoje Freda a George, kde jsem nespočetněkrát už byla, ale moje poslední vzpomínky na tento pokoj byly zcela jiné.

,,Clar!" vykřikla jsem radostně a obejmula jsem svou kamarádku.

,,Sky..Belle," opravila se trochu zmateně a já bez zájmu mávla rukou.

,,Mluvila jsi s Lex nebo Rose?" zajímalo mě a ona přikývla.

,,Alexis je u Jordanů, protože Leeho rodiče odjeli a ti dva mají trochu soukromí," zatvářila se tajemně a já si uculila. ,,A Rose trčí se svým tatínkem, protože ten jí nechtěl pustit někam, co je spojené s famfrpálem."

,,A tebe sem George pozval?" zamumlala jsem směrem k ní, aby to nikdo neslyšel.

Ona nadšeně přikývla a já s ní její nadšení sdílela. ,,To je vážně bomba, Clarisse Dorcas Meadowesová!"

,,A co ty, Jamesová?" změřila si mě pohledem. ,,Vyklop to."

,,Co?" zbledla jsem a ona převrátila očima.

,,Co asi? Ty a Fred? Fred a Bella?" napovídala mi, ale já stále dělala blbou. ,,Fred se o tom včera bavil s Georgem, jak zažil sedmé nebe, tak nebuď zagorka."

,,Fajn, něco se mezi námi dva týdny zpátky událo," přiznala jsem a ona spráskla rukama.

,,Ty už nejsi-"

,,O čem se bavíte?" vstoupil do místnosti Fred, který ke mně hned přitančil.

,,Jenom jsem říkala, že už Bella není holčička," plácla první, co jí napadlo, ale Fred tomu stejně nevěnoval příliš pozornosti.

•••

Probudila jsem oči, protože mě začal budit výbušný hlas Hermiony Grangerové.

Když jsem se rozhlédla okolo sebe, spala jsem na Fredově svalnatém rameni v jeho posteli. Trochu jsem se vyděsila při pomyšlení, že to Hermiona někde vykecá nebo, že to snad paní Weasleyová viděla.

,,Vstávejte!" zopakovala svůj příkaz hnědovláska a já si protřela oči.

,,Co se děje?" nechápala jsem a ona loupla očima.

,,Hoří amazonský les," odsekla kousavě, ale já neměla pochopení pro její satyru. ,,Jdeme pěšky na to mistrovství."

,,To si děláte Popletala," ujišťovala jsem se, ale ona též nevypadala, že by měla náladu na vtipy.

•••

Když jsem ze sebe konečně udělala v koupelně člověka, sbalila jsem si menší batůžek s sebou.

,,Jdeme, lidi!" pobídl nás všechny pan Weasley, ale všichni, hlavně já, Fred, George a Clar jsme chodili jako těla bez duše po noci, kdy jsme šli spát v půl třetí ráno.

,,Čí to byl nápad?" zaskuhral George a o asi kilometr dál jsme se potkali s dalšími dvěma lidmi.

,,Arthure!" vykřikl radostně muž v brýlích ve věku pana Weasleyho po boku kluka, tak v našem věku.

,,Amosi," oplatil mu laskavost Arthur a já si prohlédla toho kluka. Měl hnědé vlasy a oči té samé barvy.

Do zběru bych do neházela, ale Fred byl prostě Fred. Měla jsem pocit, že ho od někud znám, ale nijak jsem to nedávala najevo.

,,Zdravím, Cedricu," pan Weasley pozdravil toho kluka a já si uvědomila, že t ohledně je Cedric Diggory, mrzimorský chytač.

,,Je to hezounek," pověděla mi Clarisse s úsměvem a Fred toho kluka propaloval nenávistným pohledem, když si všiml, jak mě Cedric zaregistroval.

,,Asi mě znáš, nemám pravdu?" otázal se Cedric, když mě přistoupil.

,,Asi jo, Egomír Diggory?" hádala jsem s přivřenými víčky a on se zasmál.

,,Zlatovláska Vtipná?" vrátil mi to a já se též uchechtla.

,,Skyabelle," vypálila jsem ze sebe, protože jsem byla trochu na vážkách, když jsem se měla rozhodnout, jak mi vlastně má říkat.

,,Já jsem Fred Weasley," přišel ke mně Fred a chytl mě za ruku, tak aby si toho Cedric všiml. ,,Její kluk."

,,Těší mě," odpověděl mu trochu nuceně Cedric a já zaslechla další pokyn k tomu, abychom si pospíšili.

•••

,,Ty žárlíš?" předhodila jsem mu cestou a Fred se zatvářil dotčeně.

,,Já? Ne," prohlásil, ale moc důvěryhodně to neznělo. ,,Jenom jsem hrozně moc rád, že chodím s nejlepší holkou na světě, kterou miluju a nechci, aby mezi nás něco.. nebo někdo vlezl."

•••

Konečně jsem dorazili na místo, kde se stavěly stany. Kromě cesty jsme prožili i let přenášedlem.

Když začal zápas, hlavní hvězdou se stal Viktor Krum, který i chytl zlatonku a proto vyhráli Bulhaři nad Iry.

Poté všichni oslavovali, ale to všechno narušil nějaký nepořádek tam venku.

,,Irové to berou nějak špatně, nemyslíte?" poznamenal Fred pobaveně a z venku se vrátil pan Weasley.

,,Balíme," vydechl docela nervózně. ,,Tohle nejsou Irové, tohle jsou smrtijedi."

,,Smrtijedi? Co by tady dělali stoupenci V-"

,,Neříkej to jméno, Bello," sykl na mě a mě naskočila husí kůže.

,,Bello?" nechápala jsem, jak se to mohl dozvědět a on jen mávl rukou.

,,Mám svoje lidi, Isabelle Jamesová," odvětil prostě. ,,Vím, že je tvoje mamka nevinná."

•••

,,Jsi v pořádku?" otázal se starostlivě Fred a já přikývla. Posadila jsem se a rozhlédla se po místnosti, ve které jsem se nacházela. ,,Proč jsem tady? Co se stalo?"

Fred si odrhnul vlasy za levé uchu a v jednom kuse si mě měřil pohledem. Já mu pohlédla do očí, což ho přinutilo k úsměvu.

,,Čemu se směješ?" nechápala jsem a on mě chytl za tváři.

,,Ale ničemu," pohodil hlavou a dlouze mě políbil. ,,Prostě jsem se zamiloval."

***

A máme tu Mistrovství 😍😍😍 toho Cedrica tak nesnáším 😂😂😇

Budu moc ráda za každý názor ❤

☕Sharie

Bạn đang đọc truyện trên: Truyen2U.Pro