84.-Turnaj tří kouzelníků

Màu nền
Font chữ
Font size
Chiều cao dòng

Pohled Skyabelle

Když začal nový školní rok, pro mě to byl už šestý, hodně se změnilo. Tak například. Nastoupila jsem do kupé, kde už na mě čekaly Clarisse, Rose a Lex se ihned nahrnulo spousta dalších lidí, kteří mě zahrnuli otázkami, které si pokládají i v Denním věštci.

,,Nechte jí už všichni být!" zařvala moje hnědovlasá kamarádka a všichni do jednoho jí mlčky poslechli.

,,Díky, Clar," vydechla jsem unaveně a ona jen mávla rukou.

,,Nemáš to lehký, holka," pověděla mi Rose a Alexis se ušklíbla.

,,Blik, cvak, příjem," rýpla si blondýnka a rudovláska jí odpověděla vražedným pohledem.

,,Mimochodem!" vykřikla nadšeně Alexis a letmo zkontrolovala zavřené dveře. ,,Slyšely jste o tom, co se letos bude v Bradavicích dít?"

,,Ne, proč?" vyjádřila se hnědovláska a já též nevědomě zavrtěla hlavou.

,,Do Bradavic přijedou dvě další školy, Kruval a Krásnohůlky a bude to konat Turnaj tří kouzelníků," oznámila nám všem, ale já absolutně nevěděla, o co vůbec jde.

Podobně na tom byly i Clarisse s Rose, takže se Alexis rozhodla pokračovat. ,,Z každé školy se vybere jeden student, který bude svou školu reprezentovat tím, že bude povídat celý rok plnit tři úkoly."

,,Takže soutěž?" shrnula to Rose a Alexis přikývla.

,,Co vlastně ty a Fred?" otázala se Clarisse, která jako jediná věděla o mně a Fredovi. Ty další dvě se na mě podívaly stylem: ,Ty a Fred?!'

,,Něco mi uniká?" přivřela jedno oko a já zrudla více než vařený humr.

,,O prázdninách se něco mezi mnou a Fredem událo," přiznala jsem a blondýnka na mě koukala s otevřenou pusou.

,,Ty si vážně spala s Fredem Weasleym?" nechtěla tomu věřit a já rozhodila rukama.

,,Proč se bavíme o mém životě v oblasti kluků?" nadhodila jsem a očima jsem přelítla po všech mých kamarádkách. ,,Co ty a Lee?"

Alexis pokrčila rameny. ,,Nic neobvyklého," odbyla nedůležitě. ,,Prostě spolu chodíme a myslím, že mě má vážně rád."

,,Rád?" pozvedla obočí hnědovlasá Clarisse. ,,Vždyť tě miluje víc než svůj život!"

,,Jenže úplně stejně miluje i famfrpál a občas mj přijde, že má Lee raději právě famfrpál než mě," šeptla trochu zklamaně, ale Clar stála na svém.

•••

,,Milí studenti, letos se naše škola stane domovem nejen pro vás, ale díky jedné kouzelnické soutěži, Turnaj tří kouzelníků, je mi ctí přivítat sličné dámy a chlapce z Akademie Čar a kouzel v Krásnohůlkách, jejich ředitelkou je madame Maxime," Brumbál začal svůj proslov a prakticky zopakoval to, co nám ve vlaku pověděla Alexis.

Obrovské dveře od Velké síně se otevřely a do síně vtančil dav Krásnohůlských dívek, které byly oblečené v modrém v čele se zmiňovanou madame Maxime.

,,A nyní, přátelé ze severu. Přivítejte hrdé syny a dcery Kruvalu a jejich velmistra, Igora Karkarova!" vykřikl Brumbál a dveře se znovu rozrazily.

Jakmile do síně vstoupil dav Kruvalských studentů, převážně kluků, všechny stoly spustily nadšený povyk.

Jejich ředitel Igor Karkarov se přátelsky objal s Albusem Brumbálem a ten opět pokračoval ve svém povídání o soutěži.

,,Pane Filchi, buďte tak laskav a doneste sem tu truhlu," požádal spoceného školníka a ten před svého nadřízeného dovlekl onou truhlu.

Brumbál jí otevřel a na všechny se zablištil Ohnivý pohár.

,,Všichni víte, že v soutěži se utkají tři šampioni, z každé školy jeden. Budou hodnoceni podle toho, jak splní jednotlivé úkoly a ten kouzelník, který bude mít po třetím úkolu nejvíce bodů, vyhraje Pohár tří kouzelníků. Šampiony vybere nestranný soudce-Ohnivý pohár!"

,,To by bylo," vydechl užasle Fred, oslněný šancí být slavný.

,,Každý, kdo se chce ucházet o to, aby se stal šampionem, musí na kus pergamenu napsat celé své jméno a vhodit jej do poháru. Uchazeči mají sedm dní k tomu, aby se do turnaje přihlásili. Za týden Pohár vybere tři šampiony. Abychom ale zabránili riziku, že se do turnaje přihlásí nezletilý kouzelník, bude kolem poháru vyčarována věková hranice."

Fred s Georgem se na sebe podívali, ale nevypadali, že by je ta připomínka nějak rozhodila.

***

Čtvrtý ročník je tady😂😂😂😍😍😍 Kdo se těší?😂❤

☕Sharie

Bạn đang đọc truyện trên: Truyen2U.Pro