90.-První úkol aneb Jak se prát s draky

Màu nền
Font chữ
Font size
Chiều cao dòng

Pohled Skyabelle

,,CRRRR!" rozdrnčel se budík a já ho neochotně vypla.

,,Proč to zvoní tak brzo?" mumlala jsem si pro sebe a protírala jsem si oči.

,,Je 30.listopadu, Sky!" oznámila mi Clarisse, která zrovna opustila koupelnu. Já jsem nejdříve nechápala, co je tak neobvyklého na 30.listopadu, ale potom jsem si to uvědomila.

,,Ne! Dneska je ten první úkol!" zaskuhrala jsem otráveně a najednou jsem si na něco vzpomněla. ,,Vyšel Denní věštec?!"

,,Jo," přitakala mi, ale nevěnovala tomu nějakou větší pozornost.

,,Psal něco o mně?" vyzvídala jsem a ona zakroutila hlavou. Oddechla jsem si. Od té doby, co mě Diggory políbil jsem sledovala každý den, jestli o tom Holoubková něco nenapsala. Díky se zatím nic neobjevilo, zatím.

•••

,,Všichni šampioni to tohohle stanu!" zaburácel Brumbál a já se společně s Harrym, Fleur, Viktorem a bohužel i Cedricem přesouvala do stanu.

Všichni už byli vevnitř, ale mě v tom zabránil právě Cedric. Chytl mě za ruku a já zahlédla Freda na tribunách, jak mě sleduje. Rychle jsem se mu vysmekla a zaplula jsem do stanu.

,,Co ode mně chceš, Diggory?!" procedila jsem nenávistně mezi zuby a on pozvedl obočí.

,,Ani mi nepoděkuješ?" zeptal se povýšeně jako bych mu něco dlužila.

,,Za co prosím tě?!" zasmála jsem se ironicky a on zúžil oči.

,,Proč si myslíš, že Holoubková neotiskla tu naší-"

,,Sklapni, Diggory! Já s tebou nechci mít nic společného! To, že si mě políbil neznamená, že s tebou chodím nebo tak něco! Já miluju Freda, tečka!" vykřikla jsem na něj a on se zatvářil jako bych mu sebrala hračku.

,,Já jsem ukradl Holoubkové ten film," šeptl směrem ke mně a já polkla.

,,Jenom sis sklidil, co sis nadrobil," pověděla jsem mu a ve stanu se najednou objevil Fred.

,,Ty nagelovanej hajzle!" ulevil si Fred, ale to mu očividně nestačilo. Podle rány, kterou od Freda schytal do oblasti jeho nosu jsem pochopila, že nás rozhovor slyšel.

,,Chceš se prát, Weasley?" otřepal se Diggory a utřel si tu trochu krve, co mu z toho nosu stekla. ,,Nakopu ti zadek, tady před dámou!"

,,Tak a dost!" zařvala jsem na oba a do stanu přicupitala Cho Changová.

,,Co ti to udělal?!" vypískla hystericky Cho a Cedric mávl rukou.

,,Nic, co bych nezvládl," pousmál se a já se opatrně podívala na Freda.

,,Moc se omlouvám, Frede," zavřela jsem oči, v tom momentě Fred využil situace a políbil mě.

Cvak. To byl foťák Rity Holoubkové. ,,Tak a teď už mi zisk nikdo nesebere," oddychla si spokojeně a do toho se vložil Viktor Krum.

,,Tohle je stan jen pro rodinu a přátelé," obořil se na ni, Rita se znovu otočila na podpatku a spokojeně odkráčela.

,,Ať si to popíše, jak chce," vydechl Fred a já se usmála.

,,Nemáš sebemenší tušení, jak moc tě miluju," zašeptala jsem a on zavrtěl hlavou.

,,Seš si tím tak jistá?" ujistil se a v další vteřině se znovu políbil.

,,Tak to tady rozpustíme, děcka!" zatleskal Brumbál a já na Freda hodila omluvné očko.

,,Musíte opustit tento stan, pane Weasley i vy slečno Changová," poručil Barty Skrk, Fred za mě mrkl a prsty vytvořil srdce, které položil na levou stranu hrudě.

,,Půjdete si vylosovat svého draka, kterému se potom pokusíte sebrat zlaté vejce," vysvětloval Skrk a z kapsy vytáhl sáček.

,,Začněte vy, slečno Delacour," obrátil se k Fleur, ta zašmátrala v pytlíku a vytáhla miniaturní podobu nějakého draka.

,,Velšský zelený," pověděl jí jméno překvapivě zeleného draka, který jí spočíval na dlani.

,,Teď vy, slečno Jamesová," přišel i s sáčkem ke mně a já si opatrně šáhla pro svého soka.

Vytáhla jsem další zmenšenou podobiznu dráčka. Hned jsem ho poznala, protože jsem si je nastudovala podle knih, co mi daroval Charlie.

,,Rumunský ostrozubí," vydechl trochu ostrašeně. ,,Ten vám dá zabrat."

,,Pokračujte, pane Diggory," přesunul se k Cedricovi, který po mě jen nervózně pokukoval.

,,Švédský krátkonosý," pojmenoval Cedovo draka a dále losoval Viktor Krum. Ten si vytáhl Čínského ohnivého.

,,Na vás zbyl Maďarský trnoocasý, pane Pottere," vytáhl z balíčku draka, který měl, jak napovídalo pojmenování dlouhý ocas s trny. ,,Máte smůlu, Pottere, to je jeden z nejhorších."

,,První nastupuje Viktor Krum!" oznámil Brumbál a Viktor se začal připravovat.

,,Harry?" oslovila jsem ho, protože jsem doteď neměla odvahu s ním promluvit.

,,Ano?" pohlédl ke mně a já si nervózně propletla prsty mrzí sebou.

,,To, co o mně psal Denní věštec-"

,,Já vím, že to je lež," skočil mi do řeči a jeho odpověď mě více než uklidnila.

,,Dobře, tak hodně štěstí," vydechla jsem s úsměvem a on mi to všechno oplatil.

,,Nápodobně," oddechl si a já sledovala, jak se svými draky bojují Krum, Diggory a potom i Fleur s Harrym.

,,Jste poslední, Jamesová," klesl na hlase Brumbál a já si povzdechla.

,To dáš. Zvládla jsi už horší věci. Pamatuj na hodiny lektvarů,' přemítala jsem v hlavě a opustila jsem stan.

Pohlédla jsem do tribun, kde povstala Clarisse, Rose, Alexis, Angeline, Katie, Fred, George, Lee a Josh a začali mi tleskat. Pousmála jsem se a přede mnou se objevil Rumunský ostrozubí.

O kousek dál jsem zahlédla vejce. Zapřemýšlela jsem, co jsem o téhle četla. Bojí se vody, oheň je láká...

,To je ono!" pomyslela jsem si radostně a vytáhla jsem svou hůlku. Myslela jsem též na to, že mi běží čas, takže jsem to provedla rychle.

,,Aquamenti!" vykřikla jsem a co nejvíce jsem se soustředila. Neuběhlo ani dvacet vteřin, ta dračice se schoulila do klubíčka a řvala jako tur.

Rychle jsem utíkala pro zlaté vejce a když jsem ho pozvedla nad hlavu, celé Bradavice (kromě Zmijozelu a těch, co měli za favorita Harryho nebo Cedrica) se postavili a tleskali mi ještě více než Viktorovi Krumovi a Fleur Delacour.

Opustila jsem bojiště a z tribun se ihned nahrnulo spousta lidí, v čele s Fredem a mými kamarádkami.

,,Ty jsi první!" vypískla nadšeně Alexis a obejmula mě. ,,Ty si vážně první!"

,,Já jsem první," oddechla jsem si trochu zpoceně a Fred mě chytil okolu pasu.

,,Já jsem věděl, že to dokážeš!" křikl a líbl mě do vlasů, které jsem měla svázané do culíku. Clarisse zatleskala a převzala ode mně to vejce.

,,To dneska pořádně oslavíme!"

***

Věnováno: _AgiBa_❤❤❤ Díky moc za krásné komentáře 💞💞💞

Takže tu máme První úkol 💖💖💖 Celý Ohnivý pohár je napsaný v 1000 a více slovy, takže budu vydávat maximálně dvě denně😊💖

☕Sharie

Bạn đang đọc truyện trên: Truyen2U.Pro