89.-Ta ženská je postrach!

Màu nền
Font chữ
Font size
Chiều cao dòng

Pohled Skyabelle

Procházela jsem se po Prasinkách, bohužel nebo spíše bohudík sama, protože jsem se chtěla vyhýbat lidem. Spousta lidí začalo nosit odznaky s nápisy POTTER JE HNUSÁK a PODPORUJEME CEDRICA DIGGORYHO-OPRAVDOVÉHO ŠAMPIONA BRADAVIC. Začal s tím Draco Malfoy a jeho povedená sestřička přinesla nový trend, neboli odznak s nápisem: JAMESOVÁ JE ROZMAZLENÁ KRÁVA, CO SI ZVYŠUJE EGO.

Díky bohu se tyhle odznaky neuchytli, tak jako ty Dracovo, takže je ve výsledku nosila jen Adele a pár dalších Zmijozelů, včetně mojí nevlastní sestřičky Katherine.

,,Belle!" vykřikl na mě tlumeným hlasem nějaký hlas, který jsem už odněkud znala.

Rychle jsem se otočila opačným směrem a zahlédla jsem dvě osoby. Ta první měla blonďaté vlasy rozpuštěné podél ramen a oblékala si džíny s tričkem.

Tu druhou jsem bez problémů poznala podle zrzavých vlasů a kalhot s košilí.

,,Teto Sophie! Strejdo Charlie!" vykřikla jsem radostně, ale zároveň s otazníkem v tóně, co tady dělají. ,,Proč jste tady?"

,,Přišli jsme ti pomoct, ty průserářko," odpověděl mi můj zrzavý strejda, ale já nebyla o moc moudřejší.

,,Vy víte o Turnaji tří kouzelníků?" začínalo mi to docházet a Sophie mi dala za pravdu svým pokýváním. ,,Ale jak mi chcete pomoct?"

,,Prvním úkolem jsou Draci," objasnila mi a já přivřela oči.

,,Jak to můžete vědět?" udivovala jsem se a Sophie se pousmála.

,,Charlie se na tom prvním úkolem dost podílí," objasnila mi.

,,Počkat!" v tu ránu se mi to spojilo. ,,Vy dva jste studovali draky! Vy ten první úkol organizujete!"

,,No, výborně," uchechtla se Sophie Weasleyová.

,,Ale proč mi to říkáte?" otázala jsem se. ,,To smíte takhle porušovat pravidla?"

,,Někdo z tebe udělal idiota, že tě to týhle šaškárny přihlásil, tak proč dodržoval nějaké pravidla?" namítla Sophie a Charlie si založil ruce na prsou.

,,Já tě nepoznávám, lásko," pravil a líbl jí na spánky.

,,Takže, o co přesně v tom úkolu půjde?" přerušila jsem jejich švitoření a Sophie zase zpozorněla.

,,No, každý z vás si vylosuje nějakého draka a vašim úkolem bude sebrat té dračici vejce," vysvětlovala mi Sophie a já na zemi zahlédla dnešní výtisk Denního věštce.

Hned na první pohled na mě vyskočil nápis: Tajemství a pikantní zpovědi Skyabelle Jamesové.

Zvedla jsem ty zatracené noviny a jen tak mezi řádky jsem to četla.

,,Myslím, že moji rodiče na budou moci hrdí až se dozví, že jsem tuhle blbost vyhrála."

,,Co pro znamená Harry Potter? Jenom můj nevlastní bratr, kterého když porazím, konečně nebude tak úžasný, jak si všichni mysleli."

,,Já a kluci? No, myslím, že tohle si asi nechám pro sebe."

Ta poslední odpověď byla alespoň tak, jak jsem ji doopravdy řekla. Jenže hned pod tím byl další článek.

Podařilo se nám zastihnout nevlastní sestru Skyabelle, Katherine Oliverovou, která nám prozradila nejrůznější tajnosti mladé šampionky v oblasti kluků.

,,No, Sky o prázdninách doma nebyla skoro vůbec. Myslím si, že svůj čas strávila právě se svou hnědovlasou kamarádkou Clarisse Meadowesovou, se kterou chodila od jednoho domu k druhému. Mám takový dojem, že znám kluka, o kterého by moje adoptivní sestra stála. Je to Cedric Diggory."

Katherine nám též prozradila, že o oslnivou blondýnku stojí Frederick Weasley, odrážeč hrající za svojí kolej, Nebelvír. Tak kdo uloví Skyabelle Jamesovou? Mrzimorský chytač a šampion nebo Nebelvírský odrážeč?

Noviny jsem roztrhala na čtyři části a pohodila jsem je na zem, kde jsem je našla. Moje nenávist ke Katherine Cheryl Oliverové se zvětšila o sto procent.

Byla jsem odhodlaná jí dát přes pusu. Zajímalo mě, co si o tomhle myslí mojí adoptivní rodiče, že moje sestřička prozrazuje Dennímu věštci drby o mně.

Rychlým krokem jsem kráčela pryč z Prasinek do Bradavic. Cestou jsem potkala i někoho, kdo má ke Katherine dost blízko.

,,Ale Sky? Kde máš Diggoryho a Weasleyho?" medově se na mě usmála a jeho mrkací panenka Barbie na mě koukala.

,,Závidíš mi je, Malfoyová?!" odsekla jsem a ona stála jako přibitá. Rozhodně jsem neměla v plánu s ní diskutovat a proto jsem dál pokračovala do Bradavic.

Ve vstupní síni jsem narazila do dalšího člověka, kterému bych se dnes asi raději vyhnula. Ani jsem se mu nemusela podívat do tváře, stačila žlutočerná kravata a hábit.

,,Cedricu," vydechla jsem překvapeně a on se usmál tím jeho způsobem.

,,Skyabelle," oplatil mi a já ze všech sil doufala, že ty noviny nečetl a jestli ano, tak že to nebral vážně.

,,Zeptám se tě na rovinu, Cede," vypálila jsem ze sebe bez váhání, ale v zápětí jsem toho sakra litovala. Proč já musím dělat takovéhle spontální chyby?

,,O co jde?" zajímalo ho a já sbírala všechnu odvahu, kvůli které jsem v Nebelvíru.

,,Četl jsi Denního věštce?" otázala jsem se a on pokýval hlavou.

,,To o tobě?" docházelo mu, kam tím mířím a já rychle přikývla. ,,Jo, a vím, že si to z největší pravděpodobností vymyslela, ale stejně se tě musím zeptat.." odmlčel si. ,,Vážně ke mně nic necítíš?"

,,Já miluju Freda, Cede," pípla jsem potichu, protože se mi to neříkalo snadno a on se ke naklonil.

,,Nedělej to," zakroutila jsem hlavou, ale on mě neposlechl. Políbil mě. V hlavě mi běhalo tolik myšlenek. Najednou mě osvítilo blesk foťáku.

Rychle jsem se odtáhla, ale bylo pozdě. Rita Holoubková se svým poskokem s foťákem už měla vyfocené, jak mě Cedric políbil.

,,Tohle si chtěl?!" vyštěkla jsem na něj a rozpřáhla jsem se.

,,Vyfoť to," sykla k tomu chlápkovi Holoubková, ale já ti nevnímala. O moment později se už Cedric Amos Diggory držel za svou tvář, která se zbarvovala do červena.

,,Díky moc, Diggory!" zaječela jsem na něj. ,,Právě jsi mi zničil život! Až si tohle přečte Fred-"

,,Tohle bude pecka!" libovala si ta ženská a já po ní a po něm střelila nenávistným pohledem.

***

Věnováno: RavenKatie💞💞💞 protože vždycky potěší každým komentářem i konverzací 😂💖

Budu moc ráda za každý názor 💖💞

☕Sharie

Bạn đang đọc truyện trên: Truyen2U.Pro