92.-Pojďme plesat!

Màu nền
Font chữ
Font size
Chiều cao dòng

Pohled Skyabelle

,,Plesové šaty.. mám, střevíčky.. mám, make-up.. mám, pomůcky do vlasů.. mám," odškrtávala si Clarisse že svého seznamu a potom pro sebe zabrblala. ,,Partnera.. stále ne."

,,Ale on tě George pozve," povzbuzovala jsem jí a ona zakroutila hlavou.

,,Jo, vážně? Dneska na lektvarech pozval.. chvíle napětí... Angeline!" vykřikla ironicky a já se na ní soucitně usmála.

,,Hele, mě Fred taky ještě nepozval," pověděla jsem jí, abych jí povzbudila, ale byla to pravda. Nejdříve tropí scény z toho, že mě políbil Diggory a teď.. to už je jedno.

,,To fakt? Vždyť už je dvacátého prosince," ptala se znovu a já souhlasně kývla hlavou.

,,Pozval mě už," zamyslela jsem se a počítala jsem na prstech. ,,Stefan Dobrev z Kruvalu, Owen de Marlene z Krásnohůlek, Andrew Baker z Havraspáru, dokonce i Cedric Diggory měl takovou drzost.. no a Fred pořád nic."

•••

Zrovna jsem šla z večeře a potkala jsem George, jak jde stejným směrem jako já, do Nebelvíru.

,,Jé, ahoj, Sky," pozdravil mě a já na něj kývla, že ho vidím.

,,Ahoj, Georgei," oplatila jsem mu pozdrav a já si vzpomněla na Freda a to, že mě pořád nepozval.

,,Hele, asi to bude blbý, ale chtěla jsem se tě zeptat, jde Fred s někým na ples?" zeptala jsem se se sklopenou hlavou, protože mi to celé přišlo docela trapné.

,,Proč?" nechápal a já, pořád se sklopenou hlavou se ho ptala dál.

,,Víš, já a Fred.. něco se mezi námi odehrálo," pokračovala jsem a on se uchechtl.

,,Bratříček vyprávěl," přiznal a já zčervenala.

,,Pro merlina," zaklela jsem a on mě pokusil uklidnit.

,,V pohodě, Belle, zase tak velký detaily mi neříkal," odvětil, ale moc důvěryhodně to neznělo.

,,A za pět dní je ples a on mě nepozval," zpovídala jsem se mu, ale potom jsem si zpětně uvědomila, jak povrchně to zní. ,,A já nevím, jestli to se mnou myslí vážně nebo jestli-"

,,Belle, dýchej," přerušil mě s úsměvem. ,,On tě miluje, pořád o tobě mluví, až je to otravný. Prostě on si tě tak dlouho dobýjel a teď se bojí, že to všechno pokazí. Zkrátka neví, jak tě oslovit, aby nevypadal jako idiot."

,,Doufám, že máš pravdu," povzdechla jsem si a on se rozesmál.

,,Takže, půjdeš se mnou na ples, Skyabelle Leone Jamesová?" otázal se mě a já nejdříve nechápala, co se tu děje, ale potom mi to všechno došlo.

,,Počkat, tys tu celou dobu předstíral, že jsi George?" hádala jsem a on se zatvářil na oko uraženě.

,,Mám tohle brát jako ano, nebo-"

,,Ano," vypálila jsem ze sebe bez přemýšlení, on mě přistihl na stěnu jedné temnější chodby, lehl si na mě a vášnivě mě políbil.

,,Mít dvojče má svoje výhody."

•••

Seděla jsem u zrcadla a navlékala jsem si na sebe svoje růžové šaty, které měly na mě sice trochu větší výstřih, ale nějak jsem přestala vnímat.

Na nohy jsem si zase obula střevíčky na podpatku, které byly vytvořeny z stříbrných proužků. Ještě před tím mi Clarisse udělala pedikúru ve stejné barvě jako byly zbarvené moje plesové šaty.

Stejným lakem mi nalakovala i nehty na rukou a já na oplátku nalakovala nehty na rukou i nohou tmavě modrou, což zase byla barva jejích šatů.

Na prsteníček mé pravé jsem si navlékla prsten a mohla jsem se přesunout k líčení.

Do ruky jsem vzala svojí tastičku s make-upem a první, co jsem vytáhla, byl korektor, kterým jsem zamaskovala všechny nedokonalosti, které se na mém obličeji ukázaly. Jako další jsem do ruky chytla pudřenku s štětcem, pomocí kterého jsem všechno nafixovala. Po tvářence a rozjasňovači jsem se mohla vrhnout na oči. Pro tyhle šaty jsem si pořídila stíny v jemně růžové barvě, které jsem nasedla na celé víčko. Do horního rohu jsem orientovala hnědý stín a do vnitřního důlků zase zlatou. Vše jsem zakončila linkami a řasenkou.

,A teď vlasy,' pomyslela jsem si a do ruky jsem vzala kartáč na vlasy. Rozčesala jsem a sledovala jsem mé přírodní kudrlinky. Vzala jsem mudlovskou kulmu a natočila jsem svoje vlasy ještě víc.

,,Jsem hotová, co ty?" obrátila jsem se na hnědovlásku, která už také zakončovala svojí práci.

,,Skoro," vydechla a zaplétala si své dlouhé hnědé vlasy do vysokého drdolu.

Rose už byla dávno hotová a už někde sháněla svého partnera, Issaca Kruma. Podobně na tom byla i Lexie, která pro změnu byla s Leem.

,,Ty se s tím nějak děláš," uculila jsem se na ní a ona se na sebe podívala že všech stran. Hned na to se mu podívala do očí a pozvedla ukazováček.

,,Potřebuji seriózní odpověď," zhluboka se nadechla. ,,Vypadám líp než Angeline Roxanne Johnsonová?"

Přikývla jsem. ,,Rozhodně," přitakala jsem a ani jsem nelhala. Clar udělala z té Clar, co nosí rozpuštěné vlasy, vytahané mikiny a džíny, elegantní Clar. ,,S kým vlastně jdeš?"

,,Trochu jsem použila tvoje jméno a bavila jsem se s Owenem de Marlenem," přiznala se a já se pousmála.

,,Mě to nevadí, Clar," obejmula jsem jí a párkrát se zhluboka nadechla a vydechla.

,,Jdeme na to."

•••

Společně s Clar jsme scházeli po schodech do sálu, kde se konal celý ples. Pod schody jsem zahlédla Freda,  George s Angeline, Leeho s Lex, Harryho s Parvati Patillovou, Rona s Padmou Patillovou a dokonce i blonďatého Owena de Marlene.

,,Žmím prožit?" otázal se zkomolenou angličtinou a Clarisse se usmála od ucha k uchu.

,,Jsou nádherné," vydechla oslněně Parvati a Fred nemohl víc než souhlasit.. to bylo egoistické.

,,Tady je moje holka," usmál se od ucha k uchu a k nám přiběhla McGonagallová.

,,No konečně, Jamesová," spráskla rukama nedočkavě. ,,Řekl vám Potter, že budete s Weasleym tančit jako první s šampiony?"

Pohlédla jdem tázavě na Harryho a McGonagallová odtušila odpověď. ,,Takže ne."

,,Takže aby bylo jasno," začala. ,,Přijdete v tomto pořadí Delacour a Davies, Jamesová a Weasley, Grangerová a Krum, Changová a Diggory a jako poslední Patillová a Potter."

,,Ale tohle nám nikdo při těch hodinách neřekl!" protestovala jsem a Fred mě chytl za ruku.

,,To zvládneme," povzbuzoval mě a já mu obětovala úsměv.

,,Už ti začíná!" vykřikla McGonagallová a já společně s Fredem a Harrym, který s sebou táhl Parvati, která se mimochodem tvářila hrozně hrdě na to, že je jeho partnerem šampion jsme se přesouvali k ostatním.

Fred si ještě před tím než jsme přestoupili vyměnil pár nenávistných pohledů s Cedricem Diggorym, ale potom už jsme vystoupili na parket.

,,Věř mi," šeptl jí Fred a já polkla.

,,Já chci pryč," procedila jsem mezi zuby a Fred mě začal vést. Za chvíli ze mě spadla ta tréma. Zahlédla jsem Filche u gramofonu, který se spokojeně pohupoval se svou kočkou, paní Norrisovou. Ten pohled mě nutil se zasmát, ale snažila jsem se krotit.

Když konečně písnička skončila, ke slovu se dostal Brumbál a Fred mě políbil na tvář.

,,Vážení a milí studenti a členi profesorského sboru! Je mi ctí vám oznámit, že náš Vánoční ples je oficiálně zahájen. Chtěl bych poděkovat šampionům a jejich doprovodům, že nám předvedli nádherný úvod do tohoto večera! Dále je mi ctí přivítat hudební skupinu Sudičky!" vykřikl a o kousek se rozsvítilo na pódiu, kde začala hrát trochu rychlejší hudba než na kterou jsme tancovali. ,,Bavte se, ale s mírou!"

Fred mě chytl za ruku a s úsměvem na tváři mě vedl k baru. ,,Co si dáš?" zeptal se a já se zamyslela.

,,Zatím punč," odpověděla jsem a on se obrátil na člověka, který pracoval za barem.

,,Dvakrát punč, prosím," objednal nám a ten barman nám namíchal dva nápoje přesně podle toho, co jsme si objednali.

,,Tančíš líp než jsem si myslela," řekla jsem mu uznale a on se ušklíbl.

,,Budu to brát jako kompliment," zazubil se a přiťukl si se mnou.

Na ex jsem to vypila a cítila jsem, jak mi ta troška alkoholu proudí v žilách.

,,Smím poprosit o jeden tanec, mladá dámo?" gentlemansky se uklidnil a já mu to se smíchem odsouhlasila.

,,Ale jistě, mladý muži," odpověděla jsem mu. ,,Ale ať se ráno neprobudím ve vaší loži zbouchnutá a s kocovinou."

,,To vám slíbit nemohu, krásko," pokračoval v mé hře a já vypukla v obrovský smích.

,,Beru to zpět," zasmála jsem se. ,,Ráda se probudím v tvojí posteli."

Poté jsem tancovali a trochu pili. Fred asi trochu netušil, že nejsem ten typ člověka, co by měl takovou výdrž, takže někdy o půl druhé ráno jsme se přesouvali do Nebelvíru.

,,Merline, mě se tak motají nohy," ulevila jsem si a on mě hodil jako pírko přes rameno.

,,Ty ses teda střískala," vydechl Fred. ,,Odnesu tě do tvojí ložnice."

,,Ne!" zaječela jsem. ,,Tam bude Rose s Krumem nebo Clarisse s tím blonďákem nebo všichni najednou. Víš, co by mi mohli udělat? Přece nechceš, aby ti někdo přefikl tvojí šampionku."

,,Ne, to fakt nechci, ale jestli tam bude Lex s Leem nebo můj bratříček s Angelinkou nebo Josh s tou Malfoyicí," zaskuhral a otevřel dveře od jeho pokoje.

,,Nikdo tu není," oddechl si Fred a hodil mě do svojí postele.

,,Takže..." protáhla jsem a šibalsky jsem zamrkala. Ležela jsem na zádech, chytla jsem ho za jeho kravatu a vyzula jsem si svoje boty na podpatku.

,,Už vidím, jak zítra budeš nadávat," zabručel Fred a já se jen uchechtla.

,,Třeba si to nebudu pamatovat."

***

A je tu ples😂😂😂😍😍😍 Doufám, že jste s Frellou spokojeni😂😂❤❤

☕Sharie

Bạn đang đọc truyện trên: Truyen2U.Pro