27.Dlouhé vysvětlování

Màu nền
Font chữ
Font size
Chiều cao dòng

Příšery.
To bylo... Trefné.
,,Tyhle příšery jsou tu už odnepaměti. Nevíme, jestli se vyvinuly společně s lidmi, nebo zde před mnoha lety přiletěly z jiné planety. Každopádně, příšery obyčejní lidé nevidí, proto doteď málokdo ví, že něco takového vůbec existuje. Jenže existují výjimky-lidi, jako jsme my, kteří ty příšery vidí.
Prosím, mlč, vysvětlím ti všechno, ale když mě budeš přerušovat, k ničemu se nedostaneme" řekl laskavě Waryen a já přikývla a radši se kousla do jazyka, jakobych tím snad odolala nutkání, zeptat se na hromadu dalších otázek.
,,Tihle lidé-říkáme si vyvolení-jdou poznat podle neobvyklých barev vlasů a očí, čehož sis určitě všimla. Oni příšery nevidí, až do určitého věku. Nevíme, jak přesně určit, kdy vyvolený začne vidět příšery, ale je to v rozmezí čtrnácti až osmnácti let. Já jsem výjimka, jelikož je vidím už od narození, ale jinak jsme neslyšeli o žádném takovém případu" vysvětloval Waryen a pokrčil rameny. ,,Vyvolení nejenže mají schopnost příšery vidět, ale dokonce s nimi bojovat. A aby se mohli ubránit, vyvinuly se u nich neobvyklé schopnosti. Já třeba ovládám blesky, Frosty led a tak dále. Jenže příšery nemůžou zasahovat do reálného světa a tak oni nemůžou ublížit nám, ale ani my jim. Pokud s nimi chceme bojovat, musíme se dotýkat Stromu života. Těchto stromů je víc, najdeš je na mnoha místech. Vzhledem se nijak neliší od ostatních-může to být dub nebo třeba smrk. Ale jakmile začneš vidět příšery, dokážeš si všimnout světlé, sotva patrné aury kolem tohoto stromu. Jakmile se ho dotkneš, staneš se neviditelnou pro obyčejné lidi a dotknutelnou pro příšery. To je jedna z nevýhod. Ty můžeš ublížit jim, ale i oni tobě.
Navíc, Strom života tě nejen udělá nebezpečným pro příšery, navíc zvýší tvé schopnosti. Každý z nás nosí u sebe nějakou dřevěnou věc ze Stromu života-náramek, náušnici, cokoliv. V téhle podobě je energie ze Stromu života slabší, ale pořád stačí k tomu, aby si mohl ublížit příšerám-a oni tobě-a měl silnější schopnosti.
Každopádně, příšery se musí něčím živit, a taky ano. Lidmi nebo námi, vyvolenými. Jasně, jak by mohly zabít člověka, když nemohou zasahovat do reálného světa, že? Příšery opravdu nemohou zasahovat do reálného světa, ale když třeba potkají v lese obyčejného člověka, zaútočí na něj. On je nevidí, ale jakmile se ho dotknou, napojí se na jeho životní energii. Když má příšera dost času na útok na svou oběť, člověk zemře prakticky hned, zničehonic. A když lékaři chtějí vědět, jak vlastně zemřel, zjistí že dotyčnému třeba zničehonic selhaly orgány nebo dostal infarkt. Příšery tedy člověka zabíjí, svým způsobem a vysají z něj energii, kterou se živí.
Jenže když nemá příšera dost času a kořist jí unikne, ten člověk může zemřít až za nějakou dobu. Může to být do několika dnů, nebo klidně měsíců. Tak jako tak, zemře, pokud teda někdo nezabije příšeru, která byla napojená na jeho životní energii.
Příšery jsou nejčastější příčinou těch závažnějších nemocí-rakovina nebo cokoliv jiného. Samozřejmě je tu možnost, že by se dotyčný vyléčil-a když se to stane, příšera přestane být napojená na jeho energii-ale to se stává málokdy.
Příšera, které její kořist utekla, může být klidně o tisíce kilometrů daleko, ale stejně se do ní životní energie přemístí, když člověk zemře.
A proto jsme tu my, vyvolení. Snažíme se zničit příšery, aby už nikdy nemohly ubližovat lidem. Nevíme čím to je, ale chutnáme příšerám mnohem víc, než lidé. Jsme pro ně jako droga. Pokud máme na sobě něco ze dřeva Stromu života a příšera na nás zaútočí-a my neumřeme-žádnou nemoc to v nás nevyvolá, příšera se nenapojí na naší energii. Proto se příšery snaží zabíjet vyvolené, kteří buď nemají kontakt se Stromem života, nebo ještě nedospěli čtrnácti a více let. Už mnohokrát se stalo, že někoho z nás zastihla příšera a on neměl u sebe nic ze Stromu života, ale většinou jsme přišli včas a příšeru zabili, čímž jsme vlastně zrušili napojení.
Vyvolení jsou roztroušení po celém světě, většinou o sobě máme přehled.
Víme toho málo jak o našich schopnostech tak o příšerách. Jasně, teď se ti může zdát, že jsem hotová encyklopedie, ale ve skutečnosti je to hrozně málo informací"
Celou dobu jsem ho napjatě poslouchala a pokoušela se to všechno srovnat v hlavě. Víte, nebylo pro mě zas tak těžké přijmout, že existují příšery. Jsem milovnicí fantasy a moje sny, stát se hrdinkou svého příběhu, mi vydrželi doteď. Přesto byl lhala, kdybych z toho nebyla trochu vyděšená.
,,To je to, co Justin a vy ostatní děláte" řekla jsem tiše. ,,Zabíjete příšery"
,,Chráníme lidi" přikývl Waryen.
Nemohla jsem se mu dívat do očí a tak jsem si znovu lehla a zírala do stropu. V očích mě pálily slzy, aniž bych věděla proč. ,,Jsem příšerná" řekla jsem a úplně se mi nepodařilo zakrýt chvějící tón.
Waryen se nademnou sklonil. ,,Proč?" Nechápal.
,,P-protože jsem si myslela, že ty i ostatní jste špatní. Myslela jsem si, že děláte zlo, že chcete mému bratrovi zničit život, že vám záleží jenom na sobě samých" vydechla jsem roztřeseně. ,,Je to úplně naopak. Vy jste dobří a zachraňujete lidi, riskujete vlastní životy a-"
Po tvářích se mi začaly koulet slzy a já jsem se za ně cítila zlostně a trapně. Nechtěla jsem brečet a už vůbec ne před Waryenem.
Než jsem stačila cokoliv udělat, setřel všechny mé slzy a pevně se mi podíval do očí. ,,Nevěděla jsi to" řekl tiše. ,,Měla jsi právo nás nenávidět, jelikož sis myslela, že ubližujeme tvému bratrovi. Nevěděla jsi o co jde, tak se přestaň obviňovat"
Přikývla jsem a on sundal dlaně z mé tváře a v duchu si nafackovala, když jsem zaznamenala nepatrný pocit zklamání.
,,Chápu dobře, že Anja s Teresou jsou taky vyvolené?" Změnila jsem téma.
Waryen přikývl a já se zamračila. ,,Ale co dělají tady?"
Waryen se zašklebil. ,,Přesně nevíme, jelikož se ještě nevzbudily, ale domníváme se, že si všimly tvé nepřítomnosti v chatce a šly tě hledat. Potkaly jednu z příšer. Snažily se s ní bojovat, ale nevím jak by to dopadlo, nebýt Frostyho"
Zamračila jsem se. ,,Jednu věc nechápu" řekla jsem. ,,Jak je možné, že jsem... Vystřelila paprsek světla po příšeře a jí to ublížilo? Já opravdu nenosím po kapsách něco ze Stromu života"
,,No, kořen o který ses opírala, patřil právě Stromu života, takže si mohla příšeře ublížit" vysvětlil. ,,A podle Frostyho slov, Anja se rovněž opírala o Strom života. Teresa prý ne, ale ona neútočila na příšeru přímo. Její schopností je nějaká vyšší rychlost, takže se snažila příšeru zmást"
Přikývla jsem. ,,A... Co se teď bude dít?"
Waryen chvíli mlčel. ,,Ještě ti budu muset říct jednu věc" povzdechl si a já se zamračila. Jeho tón se mi moc nelíbil. ,,Řeknu ti, jak zemřel tvůj otec"

Bạn đang đọc truyện trên: Truyen2U.Pro