116.-Patron a otec

Màu nền
Font chữ
Font size
Chiều cao dòng

Pohled Skyabelle

,,Pátrejte v paměti! Zkuste najít tu nejšťastnější vzpomínku, kterou máte! Musí být opravdu silná! Pokud ji najdete, nechte jí, ať vás naplní," říkal nám Harry a já přistihla Freda, jak na mě zírá jako na anděla.

Pousmála jsem se a snažila jsem si vzpomenout na něco opravdu šťastného. Napadl mě moment, kdy jsem se potkala s mamkou. Potom jsem si ale vzpomněla na to dopoledne, kdy jsem Fredovi řekla, že ho miluju.

Najednou jsem měla jasno.

,,Potom mávněte hůlkou a vyslovte zaklínadlo: ,Expecto Patronum!' " povídal nám dál a já zavřela oči.

,,Víš, Frede," povzdechla jsem si a vyhýbala jsem jeho očím. ,,Možná si to jen namlouvám a možná budu teď vypadat jako největší idiot, ubožák a ztroskotanec na týhle planetě a možná to také bude největší chyba v mém životě-"

,,O co jde, Belle?" skočil mi do řeči a moje krev se začala vařit.

,,Miluju tě."

V zápětí mě mužně chytl okolo pasu a dlouze mě políbil mé rety. Neváhala jsem ani pikovteřinu, polibek jsem mu vrátila.

Když jsem si ale vybavila, co se dělo potom, zrudla jsem jako rajče. Snažila jsem se soustředit a mávla jsem dvou hůlkou.

,,Expecto Patronum!" vykřikla jsem a z hůlky se najednou začal šířit proud. Najednou jako by všechno na světě bylo krásné, žádné starosti.

Z zářivého paprsku vylétla sova. Létala okolo mě a usadila se na mém rameni. Po chvíli se vypařila. Kousek ode mně stál Fred, který se též pokoušel o vykouzlení patrona.

,,Expecto Patronum!" vyslovil kletbu a vida! Kouzlo se mu povedlo! Též z hůlky vyskočil jeho patron, v podobě hyeny.

,,Mě se to povedlo!" radoval se Fred a nenápadně mu zase ujížděl pohled ke mně.

,,Na cos myslel, že se ti to hned povedlo?" zajímalo jeho bratra Rona a tato otázka Freda trochu zaskočila.

,,No, já-"

,,To víš, Ronánku, to poznáš až si najdeš ženskou," zavtipkoval George a já dělala, že jsem jeho poznámku neslyšela.

Fred totiž stále pod okem měl modřinu od rány, kterou mu táta zasadil ve chvíli, kdy se o mně a Fredovi dozvěděl.

A všichni známe Cormaca McLaggena, takže to další den věděli celé Bradavice. Byl začátek listopadu, ale já se obávála Vánoc, kde se ti dva setkají. Protože můj kluk nebyl jediný, koho obličej zdobila modrá skvrna.

Napadlo mě, že za tátou po schůzce BA zajdu, protože jsem mu docela vyhýbala.

Z mého přemýšlení mě vytrhl těžký pád Nevilla Longbottoma, kterého srazil Ronův patron, pes.

,,Že by měl náš maličký bratříček holku?" ušklíbl se George a společně s Fredem, Leem a Joshem se tomu uchechtávali.

Dále kolo mě proběhl bílý králík, patron Lenky Láskorádové.


•••

,,Tati?" ujišťovala jsem se, že je můj táta ve svém kabinetu. Po zaklepání jsem vzala za kliku a otevřela si sama. U stolu seděla profesorka Vanceová a já vytřeštila oči.

,,J-já přijdu později," vyhrkla jsem, ale Barbora Vanceová se rychle zvedla.

,,To je dobré, Belle," pousmála se na mě. ,,Už jsem byla na odchodu."

Zavřela za sebou dveře, ale já si nemohla nevšimnout, jak na mladou hnědovlásku táta zamilovaně hledí.

,,Co si chtěla, zlatíčko?" otřásl se, když se konečně navrátil do reality.

,,Máš hezký obličej," uznala jsem a založila jsem si ruce na prsou.

,,Toho mi ani nepřipomínej," zabručel otráveně a podíval se do zrcadla, kde byl krásně vidět jeho odraz.

,,Nechci si vybírat mezi svým otcem a klukem-"

,,Ale vybereš si toho fkoutka," odpověděl si sám, ale já na jeho větu nereagovala.

,,-ale ty sis začal," dokončila jsem to, co jsem začala a on se zatvářil ublíženě.

,,Nejsi ty nějaká drzá?" zašklebil se a já zavrtěla hlavou.

,,Tati, ty víš, že mám pravdu," povzdechla jsem si a on ležérně mávl rukou.

,,Řeknu ti to takhle, Belle," zhluboka se nadechl. ,,Choď si s kým chceš, dceruško, ale já poznám ty dnešní frajírky."

,,Máma mi řekla, že ty, Sirius, Remus a Pettigrew.. ž-že jste byli nejlepší přátelé a.." trochu jsem se zasekla. ,,Že jste také byli... frajírci."

,,Jo, tvoje maminka povídala," oddechl si táta jakoby přesné věděl, o čem mluvím. ,,Hele, tvoje maminka je prostě tvoje maminka."

,,Sirius byl tvůj nejlepší kamarád?" otázala jsem se.

,,Vím, co si myslíš," vyhýbal se mému pohledu. ,,Ale já a Sirius... jsme v pohodě."

***

Jaký je váš názor?😂❤ Budu za něj moc ráda 💖💖💖

☕Sharie

Bạn đang đọc truyện trên: Truyen2U.Pro