24.-Bílá paní Sky

Màu nền
Font chữ
Font size
Chiều cao dòng

Pohled Sky

Prorazila jsem dveře od knihovny a prudce jsem se rozhlédla okolo sebe, abych zjistila, jestli mě někdo nepozoruje. Hodiny mi ukazovaly devět hodin a já se snažila najít něco, co by spojovalo mě a nějakou ženu nebo muže.

Našla jsem vše různé variace jména Bell, co se stalo velmi těžkým. Sjela jsem rukou do kapsy od svých džín a vytáhla kus pergamenu. Pár dní zpátky jsem na něj sepsala všechna jména, ve kterých zaznívá Bell.

Annabella, Isabella, Clarabella, Bellatrix, Bella.. četla jsem si ta jména v duchu a hledala jsem seznam narozených dětí v roce 1978. Samozřejmě jsem nečekala, že něco takového najdu v normálně přístupné knihovně s pomocí madam Piecové.

Musela jsem tedy zavítat do oddělení s omezeným přístupem. Prostě jsem byla ochotná porušit pravidla kvůli něčemu takovému.

Procházela jsem regály a našla jsem poličky, u kterých jsem našla lísteček s nápisem: Ročenky 1950-1980.

Na policii leželo spousta knížek, které byly právě ročenky. Vyndala jsem jednu, která byla položená mimo zařazení.

Měla červený obal a já zamrkala očima, abych dokázala přečíst, co se píše na obalu té ročenky.

Ročník skládající OVCE roku 1978

V mém hrdle jsem se snad dusila. Nemohla jsem uvěřit, že by to byla náhoda. Přece není možné, aby nebyla zařazena zrovna ročenka, která je z roku, kdy jsem narodila.

Nikdy jsem si nemyslela, že bych tam mohla najít svou matku, ale čisté že zvědavosti jsem jí otevřela.

Nalistovala jsem seznam studentů, u jejichž jmen byly přilepeny i pohybující se fotky.

Našla jsem tam jména, která jsem v životě neslyšela, ale potom jsem tam nalezla i jména známá.

Scarlett Jamesová

Vzpomněla jsem si, jak o ní mluvila Alexis, že je v Azkabanu za smrtijedství.

,,Co tady děláš?" vykřikl na mě tichým hlasem Fred, čímž mě k smrti vyděsil.

,,Pro Kristovi rány!" zaklela jsem a jemu sjel pohled na knihu, kterou jsem držela v ruce.

,,Když jsem tě tu viděl, čekal jsem, že tu budeš číst kouzelné formule nebo tak něco," uchechtl se a já zúžila oči.

,,Jen tak mimochodem, ty mě stolkuješ?" zajímalo mě a on pohotově zavrtěl hlavou.

,,N-ne, j-já j-jenom-"

,,Jenom co?" sykla jsem a rozhodila rukama. ,,Já chůvu nepotřebuju!"

Zaklapla jsem ročenku a co nejpotišeji jsem se chystala vydat zpátky do svého pokoje, protože jsem rozhodně nehodlala hledat svoje rodiče s někým jako je Fred Weasley.

,,Můžeš mi říct, proč si pro Merlina listovala v ročence z roku raz dva tři?" bombardoval mě otázkami a já převrátila očima.

,,Byla z roku 1978," opravila jsem ho a teď pro změnu to byl on, kdo protočil zorničkami.

,,A proč se plížíš v knihovně v devět večer, bílá paní?" tázal se dál. ,,Budeš taky chodit po cimbuří a oblékat si prostěradlo?"

,,Sklapni, Weasley!" okřikla jsem ho, ale on se netvářil, že by mě bral dvakrát vážně.

,,Tak o co tady jde?" po chvilce zvážněl a já si povzdechla.

,,O nic," zalhala jsem a on přivřel obočí.

,,Teď lžeš," pověděl mi a já zrychlila krok, aby jsem mu nemusela odpovídat na jeho otázky.

Stejně to nebylo platné, protože mě dohnal.

,,Jsem tvůj kamarád," přesvědčoval mě a mě napadla jedna výborná lež.

,,Prostě jsem jednu mojí tetu, která jsem chodila."

***

Jsem si skoro jistá, že shipeři Frelly neboli Freler mě mají určitě za boha😂😂😂😂

Co si o tom myslíte?😂💖 Budu moc ráda za každý názor 💞

☕Sharie

Bạn đang đọc truyện trên: Truyen2U.Pro