28.-Nejhlubší tajemství Severuse Snapea

Màu nền
Font chữ
Font size
Chiều cao dòng

Pohled Sky

Charlie a Sophie Weasleyovi odešli a v domě nastalo hrobové ticho. Fred to ticho prolomil tím, že znovu pustil hudbu a George mezi tím stál u mikrovlnky a hlídal popcorn.

Ve dveřích se objevila Alexis a já ji hned objala.

,,Chyběla si mi," zamumlala mi do ucha a já se usmála.

,,Ty mě taky," oplatila jsem jí a konečně jsem jí pustila.

Fred ji objal taky a George přinesl z kuchyně hotový popcorn, který byl ještě horký. O pár chvil později přijel Lee Jordan, který na sobě jako vždy nosil nebelvírský svetr.

,,Tak kdo nám ještě chybí?" nadhodila Lexia a jen co to dořekla, na prahu stála Clar a Josh.

,,Clarisse!" vypískla jsem a skočila jsem jí okolo krku. 

,,Skyler Oliverová!" poplácala mě po zádech a kluci se pozdravili s Joshem.

,,A hádejte kdo je poslední," nemohla si odpustit Alexis a já si vzpomněla na Rose Snapeovou, která měla těžší život než si kdokoliv mohl představit.

Všichni jsme si sedli do křesel a začali si podívat.

,,Budeme moct do Prasinek," vydechl nadšeně Lee a já přikývla.

,,Je to děsivé, jak ty dva roky utekly," souhlasila jsem s ním a slovo si vzala blondýnka.

,,Slyšela jsem, že letos do Bradavic nastoupí Harry Potter," pověděla nám a já přivřela obočí.

,,Harry Potter? Kdo je sakra Harry Potter?" chtěla jsem vědět a všichni vytřeštili oči.

,,Ty vážně nevíš, kdo je Harry Potter?" ujišťoval se George a já bez jakéhokoliv problému pokývala hlavou.

,,Vážně ti nic neříká ,Chlapec, který přežil?' " otázala se Alexis a já rozhodila rukama.

,,Tak řekne mi někdo, kdo je Harry Potter?" popozvedla jsem obočí a vysvětlení se ujala Lexi.

,,Harry Potter ve svém jednom roku zastavil Ty-víš-koho merlin-ví-jak a odrazil smrtící kletbu," zkrátila to, ale se pořád tvářila, že mi na tom nepřijde nic neuvěřitelného.

,,A co já s tím?" zúžila jsem oči a teď pro změnu promluvil Fred.

,,Co v tý knihovně pořád čteš, že tohle nevíš?" zasmál se a na dveře někdo zaklepal.

,,Tohle je dům Weasleyových?" ozval se z venku mužský hlas, který jsme všichni bez problémů poznali.

,,Bingo, tati," odfrkla naše zrzavá kamarádka a George se zvedl, aby jim šel otevřít.

,,Dobrý de..ehm..večer, pane Snape," zazubil se Fred a černovlasý muž v černém obleku převrátil očima.

,,Zítra pro tebe přijedu," zamumlal Severus Snape a tu poslední větu jí řekl tak, aby jí neslyšel nikdo kromě jí. ,,A prosím tě, o tamtom nemluv."

Profesor Snape za sebou zabouchl dveře a Rose si k nám přisedla.

,,Musím vám něco říct," polkla a my jsme ze sebe nevydali ani hlásku. ,,Vím, kdo je moje máma."

,,Cože?!" vykřikli jsme všichni najednou a ona si povzdechla.

,,Tuhle reakci jsem očekávala," zasmála se, ale potom klasicky zvážnila.

,,Je to Lily Evansová," pověděla nám a všichni vykulili oči až na mě, které to jméno nic neříkalo.

,,Kdo je pro merlina Lily Evansová?!"

Bạn đang đọc truyện trên: Truyen2U.Pro