54.-Zkamenění není jen tak

Màu nền
Font chữ
Font size
Chiều cao dòng

Pohled Sky

Jak naše máma řekla, tak se stalo, vyrazili jsme do Příčné ulice. Díky bohu jsem tam nebyla se svou šílenou rodinou sama.

Do Příčné ulice přijela i Lexi a Clar, protože Rose prý byla nemocná. Také sem přijeli Weasleyovi a Lee s Joshem.

Zrovna jsme obědvali U děravého kotle a já si šla objednat, jenže v tom mi zabránilo to, že jsem potkala Snapea.

,,D-dobrý d-den," vypadlo ze mě a on vypadal... no strašně. Jako tělo bez duše.

,,Dobrý den, slečno Oliverová," oplatil mi pozdrav a já se mu podívala na oči. ,,Stalo se něco, pane Snape? Souvisí to nějak s Rose?"

Jeho ta otázka velmi zarazila. Pootevřel ústa, ale já poznala, že nenachází slova.

,,Souvisí," vypadlo z něj po chvíli a mě se rozbušilo srdce. ,,Vím, že je jsi její nejlepší kamarádka. Od té doby co se probudila z toho zkamenění, chová se divně. Vždycky měla ráda léto, ale letos seděla nad knížkami, byla bílá jako stěna, nevycházela z domu, dohromady řekla pět a půl slova."

,,Byla kámen," pípla jsem a on si povzdechl.

,,Mluvil jsem s profesorkou Prýtovou a madame Pomfreyovou a žádný z těch, kteří byli zkamenělí, po pár dnech byli v pořádku,'' zaskuhral a mě přišlo, že už má na krajíčku. ,,Já o ni mám jenom strach a..a ty a Clarisse a Alexis s ní trávíte ještě více času než já, takže-"

,,Já to chápu," přerušila jsem ho a on přivřel oči, jako by se zamýšlel.

,,Tebe přeci Tom Raddle unesl," usoudil a já se sklopenou hlavou přikývla. ,,Víš proč?"

,,Nevím, proč," odpověděla jsem tiše. ,,Jediné, co vím je to, že každý máme svou slabinu, nějakou Achillovu patu. A Vy-víte-kdo jí znal."

,,Vaši rodiče, že ano," hádal Snape a já se vyděsila.

,,J-jak?" vykoktala jsem zděšeně a on se velmi slabé pousmál.

,,Prostě to vím," prohlásil a já zúžila oči.

,,Co víte o mých rodičích?" vydechla jsem, protože jakmile jsem se dozvěděla, že existuje člověk, který by mohl vědět něco o mojí mámě a tátovi, prostě jsem se neudržela.

,,Nic moc," zamumlal, ale mě něco říkalo, že mi úplně neříká pravdu. ,,Jediné, co jsem se dozvěděl bylo to, když se malá holčička ocitla bez rodičů. Pamatuji si, že ředitel Brumbál a profesorka McGonagallová... už jsem řekl až moc."

***

Opět trochu kratší, vím, ale i tak doufám, že se líbila 💞

☕Sharie

Bạn đang đọc truyện trên: Truyen2U.Pro