25.Dary

Màu nền
Font chữ
Font size
Chiều cao dòng

"Čo chystáš pre Hermionu na Vianoce?"

Fred pozrel na Ginny. Pokúšal sa spraviť nápoj, ktorý umožnil alkoholikovi klamať a aby mu každý veril. Bol to hlúpy vtip, ale to je jedno. Potreboval sa zamestnať.

"Neviem," priznal, "ale mám predstavu. Približne."

"Poď," chytila ho za ruku a ťahala do Šikmej uličky.

"Kam ideme?"

"Kúpiť tvojej manželke darček. Niečo jej musíš dať." vysvetľovala.

"Ale,"

"Žiadne reči. Mal si to povedať skôr. Vianoce sú o tri dni."

Fred nadával. Ginny sa zamyslela. "A darček k výročiu máš?"

Fred kráčal neskoro večer potichu do spálne. Ginny ho zdržala až doteraz. Prisľúbil si, že so svojou sestrou už nikdy nebude nakupovať. Hlavne preto, ako sa nahnevala, keď nepočúval jej rady.

"Kde si bol?" pýtala sa znepokojene Hermiona. Bola v pyžame, stála vo dverách kúpeľne, ruky v bok, zamračenie v tvári.

"Nakupoval som s Ginny." povedal a dal rýchlo tašku do šatníka.

"Nemohol si mi to povedať? Bála som sa."

"Bála?" pozrel na ňu.

"Áno. Ani George nevedel, kde si."

"Prepáč, nechcel som."

Hermiona si vzdychla, posadila sa vedľa neho a začala mu dávať dole bundu.

"Nabudúce mi prosím povedz, keď niekam pôjdeš."

Fred si ľahol na chrbát a pozrel na ňu. V očiach mala starosť a strach. Cítil sa za to hrozne vinný.

"Ak to bude útecha, tak som kupoval niečo pre teba."

Hermione otvorila ústa dokorán. Potom sa usmiala.

"Naozaj?"

Fred sa zasmial.

"Budeš musieť počkať a uvidíš."

"Fajn." našpúlila ústa. "Tvoja mama poslala večeru. Mám ti to zohriať?"

"To bude skvelé."

Hermiona odkráčala do kuchyne a Fred ju nasledoval.

"Hermiona," zašepkal jej do ucha.

"Hmm?" Hermiona začala fňukať a strčila si hlavu pod vankúš. Bolo veľmi skoro.

Fred ňou jemne zatriasol.

"Vstávaj."

"Je skoro." zamumlala.

Zaškeril sa.

"Dobre. Ale potom neuvidíš svoj darček."

Okamžite otvorila oči a podozrievavo na neho pozrela.

"Darček?"

"Áno."

Hermiona vstala a prehodila si cez Fredovo tričko župan.

Fred ju vzal za ruku a viedol ku gauču.

"Ak sa ti to nebude páčiť, môžem to vrátiť a vymeniť. Namiesto dvoch darčekov, jeden dnes a jeden k výročiu, som to spojil a kúpil ti jeden dar."

Hermiona sa ospala usmiala.

"Urobila som rovnako."

Fred sa zasmial a vytiahol veľkú škatulu zo šatníka. Podal jej to a sledoval ju. Hermiona vyskočila a podala mu dar pre neho.

"Ty prvý."

Fred chcel protestovať, ale vrhla na neho šteniatkovský pohľad, ktorému nemohol vzdorovať. S povzdychom ho vzal. Prekvapene na ňu pozrel.

"Lístky?"

"Permanentky. Každá hra."

"Hermiona, to muselo stáť veľa..."

"Nie, chcela som to."

Fred prekvapene na ňu pozeral. Potom ju potichu vyzval, nech otvorí svoj darček.

Hermiona strhla papier a zdvihla vrchnák. Vnútri bola ďalšia škatula. Zmätene pozrela na manžela. Ten sa iba usmieval. Otvorila škatulu a vnútri našla ďalšiu a potom ďalšiu a ďalšiu. Už bola netrpezlivá. Konečne, dopracovala sa k najmenšej škatulke. Otvorila ju. Diamantový prsteň.

"Fred...čo?"

"Ešte si žiaden nedostala. Myslím, že je najvyšší čas."

"Toto je...to je...snubný prstienok?" stále si nebola istá, či bdie alebo sníva.

"Keď už sme manželia..."

Slzy sa jej nahrnuli do očí.

"Je nádherný."

Pomaly, Fred ho vybral zo škatuľky a nastokol jej ho blízko obrúčky. Zúrivo ho objala. Vzal ju do náručia a v tejto pozícii zostali až dovtedy, kým nebol čas ísť do Brlohu.

"Ach, Hermiona, to je nádherné," vykríkla pani Weasleoyvá so smrteľným zovretím Hermioninej ruky. Pani Longbottomová, Fleru a Luna stáli okolo nej a obdivovali jej dar.

"Kto vedel, že Fred má taký dobrý vkus?" zažartovala Hermiona. Pozrela na Freda, ktorý sa chválil lístkami a žmurkol na ňu. Jeho bratia, pán Weasley, Neville a Harry argumentovali, prečo práve oni by mali ísť na hru s ním. Zvyšok dňa prebehol rýchlo, každý si menil dary a hral sa metlobal, ktorého sa zúčastnili všetky Weasley deti, Harry aj Neville. Dospelí sedeli spolu, pričom Fleur Hemionu otravovala s prípravami na svadbu. Fred ju zachránil asi po hodine s ospravedlnením, že je čas ísť k jej rodičom. Ani jeden z nich nevedel, či si má vydýchnuť, alebo byť vydesený.

"Mami, otecko, už sme tu," oznámila Hermiona, keď otvorila dvere na dome jej rodičov v Londýne. Premiestnili sa v aleji, pretože Hermionini rodinní príslušníci nevedeli, že je čarodejnica. Jej mama vyšla z chodby, aby im vzala kabáty. Hermiona jej ich podala, pričom pozrela na Freda. Vyzeral troška bojazlivo.

"Nehryzú," uistila ho pani Grangerová a uviedla ich do obývacej izby, kde čakala rodina. Každý pozeral hlavne na Freda. Pán Granger podišiel k dcére, objal ju a potom potriasol rukou Fredovi. Príbuzní ho jeden po druhom nasledovali.

Fred sa stretol s Hermioninými prarodičmi, ktorý nemohli prestať kričať, keď sa dozvedeli, že Hermiona sa vydala. Taktiež jej tety a strýkovia, ktorý všetci vyzerali, akoby svoju neter hodnotili pohľadmi. Jej bratranci ho medzi seba prijali hneď. Očividne im Hermiona rozprávala jeho a Georgeove hrdinské činy na Rokforte (bez čarovných detailov) a boli dychtiví po tom, aby sa s ním stretli.

"Myslím si, že je všetko v poriadku." zašepkala pani Grangerová dcére, keď sledovali Freda s Hermioniným najmladším brantrancom Davidom, ako stavajú v neďalekom rohu izby prepracované mesto zo stavebnice. Jej prateta Doris šla práve okolo nich a pristavila sa. "Dobre, zdá sa byť milý. A je aj pekný. Ale mimo toho, vzhľadom na váš vek, si veľmi nezodpovedná slečna."

Hermiona si povzdychla. Tetu Doris nikdy zvlášť neobľubovala. Ospravedlnila sa a zamierila k starým rodičom, ktorí obaja zacielili na jej prsteň. Zvyšok večera strávila počúvaním o každom aspekte života, zatiaľ čo Fred striedal hry s jej bratrancami a cigarami v salóne s otcom a strýkami. Pomyslela si, že on z toho vyšiel ľahšie.

"Ako dlho je do Veľkej noci?" spýtal sa Fred.

"Tri a pol mesiaca." odpovedala Hermiona. Vydriapala sa na svoju stranu postele a ľahla si na vankúš.

"Prepáč za to strašné zaobchádzanie."

"To nič, tvoja rodina ťa miluje. A sú milí."

Hermiona sa zaškerila. "Myslím, že Amy sa do teba zbláznila." spomenula jej trinásťročnú sesternicu, ktorá Freda prenasledovala celý večer, ale keď sa jej prihovoril, neovládateľne sa chichotala.

"Čo mám povedať? Som magnet na kuriatka."

Zatriasla hlavou. "Dobrú noc, Fred,"

"Dobrú noc, Hermiona."

Bạn đang đọc truyện trên: Truyen2U.Pro

#wesley